Connect with us

Futbol

Garanti Maçlar: Uluslar Ligi İddaa Tahminleri

Garanti Maçlar: Uluslar Ligi Türkiye Grubu

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Bugünkü yazımızda hafta içi oynanacak Uluslar Ligi maçlarından bazılarını değerlendireceğiz. Üzülerek belirtiyorum ki Türkiye milli takımı bu turnuvanın en alt liglerinden birinde mücadele ediyor. Son turnuvada ikinci ligde oynarken, sıradan rakiplerimize elenerek üçüncü lige düştük. Ülkemizde ekonomi, kültür ve eğitim gibi futbol da şiddetli bir şekilde geriye gitmekte. Garanti maçlar Uluslar Ligi iddaa tahminleri yazımızda Türkiye’nin maçına öncelikli olarak yer vereceğiz.

Litvanya-Türkiye İddaa Tahmini

Faroe Adaları ile yaptığımız maçta Antalya’nın Kaş beldesin bulunuyordum. Kaş’ta bulunan çok sayıda yabancı, maçı kafe ve barlarda izledi. Açık söylemek gerekirse spikerin bu maçtaki enerjisi beni çok şaşırttı. Bana kalırsa spiker bizi rezil etti. Diyeceksiniz ki zaten futbol kalitemiz rezil durumda. Bu doğru. Ancak spikerin bu maçtaki anlatım biçimi sadece futbolumuzun geriye gidişi ile anlatılamaz.

Spiker attığımız gollerde kendinden geçti. Gören de dünya kupası finaline çıktık sanacak. Oysa ki Faroe Adaları ile oynuyoruz. Ülkenin adını yazarken bile doğru yazıp yazmadığım konusunda emin olamıyorum.

Bu maç için yaptığımız tahminlerde haklı çıktık. İddaa’nın 1,31 oran verdiği tercihi tutturduk. Şimdi yapay zeka iddaa tahminlerine de bakarak Litvanya maçı için en garanti tahmini bulmaya çalışalım.

Maç sonucu 2 tahmini için verilen oran 1,11. Yani oldukça düşük bir oran. Ancak şunu belirtmek isterim ki bu sefer karışımızda Letonya yok. Letonya başımıza bela olan ülkelerden biri. Fakat artık Letonya bizim bir üst ligimizde mücadele ediyor.

Litvanya, Letonya’ya göre çok zayıf bir takım. Üstelik gruptaki ilk maçlarında, kendi sahalarında Lüksemburg’a karşı maçı 0-2 kaybettiler.

Nesine kayıtlarına göre Litvanya ile ilk mücadelemiz. Bu nedenle bir geçmiş bakmak mümkün değil. Bana göre en büyük avantajımız teknik direktörümüz. Kuntz, yalnız bırakılırsa iyi işler yapacaktır. Öyle görünüyor ki son dönemde futbolu idare edenler Alman hocaya alan açıyor. Umarım bu devam eder ve futbolumuzu bu hale getiren isimler bu işten ellerini ayaklarını tamamen çekerler.

Yapay zeka iddaa tahminleri, maçın 0-2 biteceğini öngörüyor. Oldukça makul bir skor. Alman hocanın rotasyon ve deneyleri bu maçta da sürebilir. Fakat Faroe adalarında bir şey gördük. Milli kalım öndeyken de tempolu ve kalabalık bir şekilde hücum etmeye devam ediyor. Bu nedenle farkın daha fazla olma ihtimali bulunuyor. Bu yüzden 1,46’dan 2,5 Üst tercihi de çok mantıksız görünmüyor.

Faroe Adaları-Lüksemburg

Hala bu yazıyı yazdığıma inanmakta güçlük çekiyor. Sanki son yirmi yıldır paralel bir evrende yaşıyorum. Kim derdi ki bir gün bu takımlarla aynı grupta mücadele edeceğiz. Vay anasını!

Her ikisi de en az ikişer yıl yaşamak istediğim ülkeler arasında yer alıyor. Faroe Adaları, İzlanda yolunda ufak bir kaç takım adadan oluşuyor. İzlanda fotoğraflarında görmeye alışık olduğumuz renkler, mimari ve coğrafyada yaşıyor bu insanlar. Derin bir dinginlik istiyorsanız buradan daha güzel çok az yer vardır.

Lüksemburg ise adından da anlaşıldığı gibi lüksün merkezi. En büyük hayallerimden biri Lüksemburg’da bir kale sahibi olmak. Şu anda futbol tahminleri yapıyor olmam bir gün Lüksemburg’da bir kalem olmayacağı anlamına gelmez. Avrupa’nın tam ortasında yer alan bu ülkede endüstri, tarım ve teknoloji en üst düzeyde gerçekleşiyor.

İki ülke arasındaki temel fark, Lüksemburg’un daha çok Almanya, Fransa ve Belçika karışımı bir ülke olması ve trafiğin ve heyecanın içinde kalması. Oysa Faroe Adaları çok daha sakin bir yaşam sürüyor. Lüksemburg, futbolcu devşirmenin popülerleştiği bu yıllarda geleceği açık ülkelerden. Son dönemin yıldızlarından Belçika’da oynayan oyuncuların neredeyse hiçbiri ırk olarak Avrupalı bile değil.

Bu maçta, deplasman takımının maçı alacağını düşünüyorum. Garanti maç tercihim maç sonucu 2 olacak. Yapay zeka iddaa tahminleri yapan motor maçın 1-1 biteceğini düşünüyor.

İtalya-Macaristan

Maçın adını yazarken sanki yüz yıllar önce olmuş bir savaştan bahseder gibi hissettim. Tabi artık İtalya, Roma İmparatorluğu değil. Macaristan’ın yanında da Avusturya bulunmuyor.

Son dünya kupası şampiyonu İtalya evinde oynadığı ilk maçta Almanya’yı 1-0 yenmeyi başardı. Macaristan’da kendi sahasında İngiltere’yi yine aynı skorla geçti. Uluslar Ligi gruplarında en çekişmeli ve heyecanlı grup bu olabilir. Her haftasında harika maçlar oynanacak. Ancak Macaristan maçlarını çok sayıda insanın izleyeceğini sanmıyorum. Bu maçta İtalyanlar mutlak favori. Tahminim maç sonucu 1.

Almanya-İngiltere

11 Kasım tarihinde Almanya, Lihtenştayn’a dokuz gol attı. Bundan sadece 5 gün sonra İngiltere, San Marino’ya 10 gol attı. Her iki ülkenin milli takımı, bu maçlardan sonra çıktıkları hazırlık maçlarında da yeterli skorlar almayı başardı.

Bana göre Almanya bir düşüş dönemine girdi. Artık eskisi kadar yıldız oyuncuya sahip değiller. Yine de üst düzey bir disiplin ve kaliteye sahipler. Ancak İngiltere uzun yıllardır o kadar kötü durumda ki, bütün dünya onlardan bir adım beklemeye başladı. Dünya kupasında biraz hareket gösterseler de sonunda dayağı yeyip evlerine yollandılar. Bizim Dünya Kupası maceramıza hiç girmiyorum.

Yapay zeka maçı 2-1 Almaya’ya vermiş. Ben de benzer şeyler düşünüyorum. Bu nedenle en garanti tercih olarak 1,5 Üst tercihini seçmek istiyorum. İlk yarı sonucu 0 da denenebilir.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Futbol