Connect with us

Futbol

İddaa Tahminleri Dünya Kupası Yarı Final: Fas-Fransa

Dünya kupası iddaa tahminleri son 16

Merhaba değerli İddaa Bilteni okurları. Dünya Kupasında sona geldik. Dört yıldır heyecanla beklediğimiz turnuva oldukça dramatik anlara sahne oluyor. Aslına bakarsanız yıldız futbolcular bakımından soğuk bir turnuvayı geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. İddaa tahminleri Dünya Kupası yarı final yazımızda Portekiz’i eleyen Fas ve turnuvanın favorisi Fransa’nın karşılaşmasını yakından inceleyeceğiz.

Fransa favori

Bilyoner sitesinde yer alan oranlara göre Fransa, Dünya Kupası şampiyonluğu yolunda favori görülüyor. Fransa’nın şampiyonluğuna 1.69 oran veriliyor. Bu oyunlarda favori olan ikinci takım ise Arjantin. Arjantin’in dünya kupası şampiyonluğu için verilen oran 2.09. Yani aslında bakarsanız arada çok büyük bir farkın olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü Arjantin zorlu geçmesi beklenen bir Hırvatistan maçı oynayacak. Bununla birlikte Fransa, buraya kadar gelmiş olması büyük bir sürpriz olarak nitelendirilen Fas ile mücadele edecek.

Fransa milli takımı, kadro kalitesi olarak hiç kuşku yok ki turnuvanın en iyi takımlarından birine sahip. Bununla birlikte Fas üst düzey futbolculardan oluşsa da takımda yıldız ya da elit futbolcu diyebileceğimiz çok fazla isim göremiyoruz. Yine de takımın buraya kadar gelmiş olması ve gösterdikleri çaba takdire şayan. Ancak bu maçı yorumlamaları önce Fas-Portekiz maçında yaşananlara kısaca değinmek istiyorum.

Portekiz-Fas maçında yaşananlar

Portekiz teknik direktörü tam anlamıyla turnuvayı berbat etti. Bana göre bu adam bir daha futbol camiası tarafından asla kabul edilmemeli. Korkarım yakında bir Türk takımına gelip buradaki futbolu berbat edecek.

Portekiz bir önceki turda İsviçre ile eşleştiğinde Portekiz teknik direktörü Ronaldo’yu yedek bıraktı. Türkiye’den bazı spor yorumcuları bu olayı cesaret olarak nitelendirdi. Bazıları Ronaldo’nun yedek kalmasının olması gereken bir şey olduğunu iddia etti. Bunu söylemiş olan isimlerin tamamı Fas maçından sonra suratları kıpkırmızı ve hatta mor bir şekilde birkaç gün önce söylediklerinden pişman olduklarını gösteriyordu.

Bugün dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları sıralamasında hepimizin ilk beşte yer verdi verdiği bir isim yedek kulübesinde bekliyor. Bu oyuncu size göre yaşlı olabilir. Ancak Portekiz’in bu turnuvaya ve hatta bir sonraki Avrupa kupasına katılma maceralarına şöyle bir göz atmanızı isterim. Göreceksiniz ki Ronaldo son bir yılda Portekiz”de falan vallahi sekiz’i defalarca kez ipten almış, Portekiz milli takımı onun liderliğinde başarılar elde etmiştir. Daha önceki yıllardan bahsetmiyorum bakın, son bir yıldaki Portekiz maçlarını incelemenizi öneririm.

Banko iddaa tahminleri

Ronaldo gibi bir oyuncunun yedekten oyuna giremeyeceğini bilmeniz gerekir. Futbolda oyuna yedekten giren oyuncular ilk 11’de başlayanlar kadar maça dahil olamaz. Bu bir gerçektir. Ancak yıldız futbolcular için bu durum daha da bir gerçektir. Hele ki Ronaldo gibi elit bir futbolcuyu son 20 dakikada kullanmayı düşünmek o insanın bazı temel yetilerden eksik olduğunu gösterir. Bu durum spor yorumcuları için de böyledir. Teknik direktörün ve ona hak verenlerin tamamı yarı finaldeki Portekiz-Fransa eşleşmesinin ve Ronaldo’nun üstün özverisinin katilidir.

Fas takımını abarta abarta bitiremediler. Aynı spor yazarları Yunanistan Avrupa kupasını kazanırken bu takımı deli gibi eleştirmişlerdi. Defans yaparak bir yere varılır mı? Öyle ki bu bir turnuva değilde bir lig olsaydı o Fas kaç puan toplayabilirdi? Ben size hemen söyleyeyim çeyrek finaldeki takımlar arasında kesinlik küme düşerdi.

Bu maçın yani Fransa-Fas maçının Dünya Kupası yarı final tarihinde bir utanç maçına dönüşme ihtimali vardır. Fransa, Fas’ı paramparça edecek. Hem de bu sadece ilk yarıda olacak. Bana göre Fransa ikinci yarıda vitesi bilinçli olarak düşürmediği sürece bu maçta en az beş gol atar.

Banko iddaa tahminim Fransa galibiyeti olacak.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Futbol