Connect with us

Transfer Haberleri

Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye Zaha çalımı

Galatasaray (GSS) 2023-2024 Sezonu Kesinleşen Transfer Listesi

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Galatasaray geçtiğimiz sezon İngiltere’de Crystal Palace takımında forma giyen ve takımın yıldızları arasında gösterilen Wilfred Zaha’yı kadrosuna kattığını daha doğrusu transfer konuşmalarına başladığını KAP’a bildirdi. Bu yazıda hem Fenerbahçe’ye atılmış olan çalımdan hem de Zaha’nın performansından bahsetmeye çalışacağız.

Fenerbahçe-Galatasaray gerilimi hız kazandı

Türkiye futbol Ligi’nde son 20 yıldır yaşanan Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinde bu sezon başı, daha önceki yıllarda gördüğümüzün çok daha üzerinde bir çekişmeye tanık oluyoruz. Öyle görünüyor ki bu sezon her iki kulüp başkanına, taraftarlarını etki altına alabilmek için daha fazla iş düşecek.

Bir yandan logolardaki yıldız sayısı tartışması sürerken diğer yandan her iki takımın önümüzdeki sezon için oluşturmayı planladıkları takımları oluşturma süreci devam ediyor. Bu süreçte her iki takım da bu zamana kadar oldukça iyi transferler yaparak kadrolarını güçlendirmeyi başardılar. Bununla birlikte Fenerbahçe’nin uzun süredir peşinde koştuğu belirtilen Wilfred Zaha, öyle görünüyor ki Galatasaray’a transfer oluyor.

Bu durum Galatasaray seyircilerini inanılmaz derecede heyecanlandırdı ve mutlu etti. Hem Wilfred Zaha’nın çok iyi bir futbolcu olması hem de rakiplerinin almak üzere olduğu bu futbolcuyu onların elinden kaparak transfer etmiş olmak sarı kırmızılı takım taraftarlarının aklını yitirecek derecede mutlu olmasına yol açtı. Benzer şekilde Fenerbahçe taraftarları ve kendileri de birer taraftar olan yöneticiler bu durumdan dolayı ne yapacaklarını şaşırdılar.

Aslında böyle durumlarda çalımı yiyen takım yöneticileri sözü geçen futbolcuları ve karşı takım yöneticilerini ve transfer stratejilerini sert sözlerle eleştirerek taraftarlarını etki altında bırakmaya ve başarısızlıklarının üstünü örtmeye çalışırlar. Ancak Fenerbahçe çok kısa bir süre önce uzun süredir Beşiktaş’ın peşinde koştuğu bir futbolcuyu transfer ederek bu yolun önünü kendi kendine kesmiştir. Bu nedenle Fenerbahçeli yöneticilerin bundan sonra bu konu hakkında yapacak açıklamalarını dört gözle bekliyorum.

Zaha, Galatasaray’a katkıda bulunur mu?

Açık söylemem gerekirse benim için Galatasaray geçtiğimiz yıl hiçbir şekilde en iyi hücum yapan takımlar arasında yer almıyordu. Bahislerimi yapmaya çalışırken, özellikle banko kupon yaparken Galatasaray’ın gol yollarındaki etkisini takımın o günkü moral ve motivasyonuna bağlıyordum. Takımda patlama yapabilecek oyuncu sayısı ve özellikle gol pozisyonu üretecek ve rakip takımı eksiltecek hareketleri rahatlıkla yapabilecek oyuncu sayısının az olduğunu düşünüyorum.

Bu nedenle bana göre bu transfer şimdiye kadar ligde yapılmış olan en etkili transfer olabilir. İngiltere’de forma giyen Zaha, takımının en etkili oyuncularından biri olarak gösteriliyor. Oyuncunun topu aldıktan sonraki hızlanışı rahatlıkla rakip oyuncuları eksiltebilmesi ve hepsinden önemlisi isabetli ve estetik şutlarla goller bulması bizim ligimiz için ban bana kalırsa bir forvet oyuncusunun sahip olması gereken en önemli özelliklerdir. Öyle sanıyorum ki Zaha, bu sezon sarı kırmızılılar için çok sayıda puan kazandırma potansiyeline sahip bir oyuncudur.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Transfer Haberleri