Connect with us

Transfer Haberleri

Transfer Gündemi: Talisca, Beşiktaş’ta iş yapar mı?

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Beşiktaş’ta transfer gündemi orta düzey oyuncularla başlasa da oldukça ilginç bir son bulabilir. İngiliz futbolcu Alex Oxlade-Chamberlain’in Beşiktaş’a transfer olması kara kartal’ın önümüzdeki sezon için hem Türkiye hem de Avrupa’da kat etmek istediği yolu tamamlamasına yardımcı olacaktır. Ancak taraftarın özlemini duyduğu ve takımda görmek istediğim futbolcu hiç kuşku yok ki Talisca’dır. Son olarak Şenol Güneş hocanın da Talisca’nın adını sarf etmesi, taraftarı heyecanlandırdı. Bu yazıda bu transferin gerçekleşmesi halinde Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon nasıl bir futbol oynayacağını tahmin etmeye çalışacağız.

Beşiktaşlı banko kuponlar görüyorum

Yaşı yetenler hatırlayacaktır bir dönem Türk futbolunda Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe dışında herhangi bir takımın ilk üçe girmesi oldukça ilginç karşılanırdı. Trabzonspor’un bundan sonra nasıl yönetileceği önümüzdeki dönemde bu üçlünün yeniden futboldaki üstünlüğü ele alıp almayacağını gösterecek. Ancak Trabzonspor, acilen bir şey yapmazsa öyle görünüyor ki 2023-24 sezonu üç büyükler etrafında şekillenece

Bildiğiniz gibi 2024 sezonu için bahis kuponlarımıza yerleştireceğimiz iki lig seçtik. Daha önce daha fazla lig içerisinden tahminler yapmaya çalışarak yapmış olduğumuz bazı hatalar bu tercih yapmamıza yol açtı. Böylece daha az maç içerisinden daha kesin sonuçları çıkararak banko kuponlarımız da daha yüksek bir tutturma oranı yakalamak istiyoruz.

Geçtiğimiz yıl kara kartalı kendi evinde oynamış olduğu karşılaşmalarda bile maç sonucu 1 tahmini yerine üst seçenekleri ile değerlendirmiştik. Bu değerlendirmeleri yaparken Beşiktaş’ın hemen hemen her maçta gol yeme kötü alışkanlığını kullanıyorduk. Ancak Mert’in takıma alışması ve stoper söylentileri bunun yerine önümüzdeki sezon Beşiktaş’ın özellikle kendi sahasında yapmış olduğu karşılaşmalarda maç sonucu 1 ihtimalini daha çok kullanmamıza neden olabilir. Ancak beklenen stoperler gelmez ya da gelir de etkili olamazlarsa kartal maçlarına üst yazmaya devam edebiliriz.

Talisca gelecek mi?

Sosyal medya fenomenlerinin ve bağımsız muhabirlerin söylediklerine göre Talisca’nın gelmesi için yönetimin önünde çok ciddi iki problem bulunuyor. Bunlardan birisi elbette futbolcunun maaşı olacak. Muhabirlere göre futbolcu şu anda oynamış olduğu takımdan yıllık 10 milyon € gibi inanılmaz bir para kazanıyor. Bunu Türk lirasına çevirecek olursak, kötü yönetim neticesinde batırılmakta olan ülkemizde 300 milyon Türk lirası gibi inanılmaz bir rakam ortaya çıkıyor.

Beşiktaş’ın bu rakamı vermesi kesinlikle ön görülmüyor. Buna karşılık çeşitli sponsor destekleri ile anlaşma sağlanırsa kartal’ın 6-7 milyon € gibi bir rakamı futbolcuya teklif etmesi mümkün görünüyor.

Tam da bu noktada Beşiktaş için sıkıntı yaratabileceği iddia edilen diğer seçenek konuşuluyor. Bu da takım içindeki dengelerin bozulma ihtimali. Öyle görünüyor ki Beşiktaş’ta şu anda en yüksek yıllık maaşı alan futbolcu 3.500.000 € ile Aboubakar. Talisca’nın gelip bir anda 7 milyon Euro almaya başlaması, oldukça formda olan Aboubakar’ın ve diğer futbolcuların konsantrasyonlarını bozabilir. Bu durumda Talisca, çok hızlı bir şekilde neden bu parayı aldığını kanıtlayacak inanılmaz işlere imza atmalı. Ancak bunu söylerken bile Aboubakar’ın hali hazırda inanılmaz işlere imza atan dünya çapında bir futbolcu olduğunu hatırlatmakta fayda duyuyorum.

Talisca’nın son durumu

Yetenekli futbolcu şu anda Arabistan’da dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Cristiano Ronaldo ile aynı takımda top koşturuyor. Ronaldo gelmeden önce daha çok gol ve asist yaptığını düşündüğüm oyuncu Ronaldo’nun gelmesi ile birlikte takımda ikinci planda kaldı. Bu da futbolcunun geçtiğimiz yıl gol ve asistlerinde Beşiktaş’ta yapmaya alıştığına alıştığımız işleri yapmadığını gösteriyor. Bu nedenle oyuncunun geldikten sonra bekleneni veremeyecek olma ihtimali göz ardı edilmemeli. Ancak futbolcu buraya gelip kendini burada daha iyi hissetmesi halinde kartal’a fayda sağlayacaktır.

Sonuç olarak Talisca gelir ve eski günlerindeki performansını sergilerse kartal için üstüne ekleyen bir transfer olacak. Aksi taktirde hem verilen para çarçur olacak hem de eldeki bulgur lapalaşacak.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Transfer Haberleri