Connect with us

İddaa Tahminleri

11 Eylül, Avrupa Kupası Elemeleri D Grubu maçları iddaa tahminleri

iddaa tahminleri

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Avrupa Kupası etkinliğine katılabilmek için oynanan eleme gruplarında heyecan bugün oynanacak olan karşılaşmalarla devam edecek. Türkiye’nin de bulunduğu D Grubu’nda bugün bizim için oldukça önemli bir karşılaşma oynanacak. Bu karşılaşmada eleme grubunda bugüne kadar alınmış olan puanlar hesaba katıldığında en önemli iki rakibimiz olan Ermenistan ve Hırvatistan Ermenistan’da karşı karşıya gelecekler. Bu yazımızda bu maçla ilgili değerlendirmelerimiz ve banko kuponlar için iddaa tahminlerimiz yer alacak.

Ermenistan-Hırvatistan

Gruptaki puan durumuna baktığımızda, her ne kadar oynamış olduğumuz 5 karşılaşmada henüz sadece 1 yenilgimiz olsa da “acaba ilk ikide kalarak Avrupa Kupası’na katılabilir miyiz” sorusu, bazılarımızda endişe yaratıyor olabilir. Ancak bu endişeye bugün oynanacak olan karşılaşmalar tamamlana kadar gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü 4 maç yapmış olan Ermenistan henüz Hırvatistan’la ne kendi sahasında ne de deplasmanda karşı karşıya gelmiş değil.

Grubun mutlak favorisi olan Hırvatistan bugüne kadar oynamış olduğu karşılaşmalarda hiç maç kaybetmedi. Bunun yanında hafta içi oynanan karşılaşmayı Letonya karşısında 5-0 kazanarak grubun en çok gol atan takımı olmaya da başardı

Ermenistan özellikle Almanya Ligi’nde oynayan usta futbolcularıyla bir yere taşınmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Öncelikle komşumuzun bu atılımını tebrik etmemiz ve devamını dilememiz gerekiyor. Öyle ki yakın coğrafyalarımız ne kadar büyük başarı sahip olurlarsa ve ne kadar çok geliştirirlerse biz de o kadar çok başarı sahibi olabilir ve gelişimimizi sadece birkaç büyük şehri değil bütün ülkeye yaya biliriz.

Ancak Ermenistan’ın kadrosu Hırvatistan karşısında başarılı olabilecek kalitede görünmüyor. Bununla birlikte Hırvatistan, Ermenistan karşısında sevimsiz bir sonuç alırsa liderliğini de tehlikeye atmış olacak. Yani Hırvatlar bu karşılaşmaya da tıpkı Türkiye karşısına çıktıkları gibi güçlü ve kazanmak zorunda olduklarını bilerek çıkacaklar.

Ben bu karşılaşmada Hırvatistan galibiyetini banko görüyorum. Bununla birlikte gol bahislerinde hem alt hem üst seçeneğin için endişelerim bulunuyor. Ermenistan daha önce Türkiye ve Galler karşısında ortaya koymuş olduğu futbolla kaliteli rakiplerine gol atabileceğini gösterdi. Fakat grubun en iyi takımıyla karşı karşıya geldiğinde gol yollarındaki etkisi azalabilir. Bu nedenle maç sonucu 2 tercihini hem işimize geldiği için hem de oldukça banko göründüğü için ön plana çıkarmakta fayda var.

Letonya-Galler

Geliyoruz gruptaki bir diğer mücadeleye. Son on yılda bazı karşılaşmalarda özellikle kendi sahasında sürprizlere imza atan Letonya bu Eleme Grubu’nda henüz tek bir beraberlik bile almayı başaramadı. Bununla birlikte grupta etkisiz kalan Galler düşünüldüğü gibi çok zayıf bir takım değil. Oyuncularının büyük bir çoğunluğu İngiltere’nin en iyi iki liginde forma giyiyorlar. Bu nedenle galip Galler’in büyük takımlar karşısında bile alabileceği herhangi bir skor bizi şaşırtmıyor.

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce oynanan Avrupa Kupası’nda aynı grupta yer aldığımız Galler bize acımamış ve gruptan çıkamamamıza neden olmuştu.

Fakat bu yıl göstermiş oldukları performansı düşündüğümüzde Galler’in Letonya karşısında gollü bir galibiyet alacağını hayal edemiyorum. Hırvatistan deplasmanında aldığı beraberlik ile ilk maçtan bizi korkutan Galler, oynamış olduğu son iki karşılaşmada da kırmızı kart gördü. Bana kalırsa bu karşılaşmada 3,5 Alt tercihi en banko tercih olarak görünüyor. Bununla birlikte maç sonucu 2 tercihini çok fazla tercih eden oyuncu olduğunu görüyorum. Bana kalırsa 3,5 Alt seçeneği banko kuponlarda daha rahat duruyor.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Tahminleri