Connect with us

İddaa Tahminleri

Avrupa Kupası Elemeleri D grubu maçları iddaa tahminleri

iddaa tahminleri 8 eylül

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Son turnuvaların büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi Avrupa Kupası elemelerine de fırtına gibi başladık. Daha önce oynadığımız bir çok eleme grubunda grubun ortalarında seyreden maçlarda istemediğimiz sonuçlar aldık. Bugün kendi sahamızda, daha önce deplasmanda yenmiş olduğumuz Ermenistan’ı konuk edeceğiz. Komşumuzla oynayacağımız bu karşılaşmayı kazanarak gruptaki liderliğimizi sürdürmek istiyoruz. Grubumuza kısa bir bakış yaparak bugün oynanacak olan D grubu karşılaşmaları için banko ve sürpriz iddaa tahminlerimizi vermeye çalışacağız.

D Grubu’nda güncel durum

Grubu ilk iki sırada bitirecek olan takımlar direkt olarak Avrupa Kupası’nda oynamaya hak kazanacak. Bu grupta bizi zorlayacağını düşündüğümüz iki takımdan birisi olan Hırvatistan henüz 2 maç yaptığı için şimdiye kadar oynamış oldu bu maçlarda yenilmemiş olmasına rağmen 4 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Hırvatistan’ın bu grubu lider bitirme ihtimali oldukça yüksek görülüyor. Bu nedenle grupta en önemli olan şey grubu ikinci sırada bitirerek Avrupa Kupası’na katılma hakkı kazanmaktır.

Kuralar çekildiğinde grubu ikinci sırada bitirerek Avrupa kupalarına katılma yolunda çekişeceğini düşündüğümüz 2 takım Türkiye ve Galler oldu. Türkiye gruptaki en büyük rakibi olarak görülen Galler ile yapmış olduğu ilk karşılaşmayı kazanarak Avrupa Kupsı’na katılmak için çok önemli bir avantaj elde etti. Milli takımımızın bugün oynanacak olan Ermenistan karşılaşmasında mutlak favori gösterildiğini hatırlatmak istiyorum. Bununla birlikte Galler oynamış olduğu karşılaşmalarda son yıllarda gösterdiği performanstan oldukça uzak görünerek etkisiz kaldı.

Hem Türkiye hem Galler dörder maçını tamamladılar. Türkiye oynamış olduğu 4 karşılaşmadan sadece Hırvatistan’a yenilip diğer maçlarını kazanarak dokuz puan topladı. Galler ise 4 maçında sadece 4 puan toplayarak taraftarlarına hüsran yaşattı.

D Grubu İddaa Tahminleri

Bugün D Grubu’nda Türkiye-Ermenistan ve Hırvatistan-Letonya karşılaşmaları oynanacak. Ermenistan grupta oynamış olduğu 3 karşılaşmada 4 puan toplayarak grupta ikinci sırada yer alıyor. Ancak Ermenistan, Türkiye ve Hırvatistan gibi takımlara meydan okuyabilecek güçte ve kalitede futbolculardan oluşmuyor. Bu nedenle milli takımımızın ciddi bir hata yapmadığı sürece bugün oynanacak olan karşılaşmada rahat bir galibiyet alması bekleniyor. Bu nedenle banko kuponlarda maç sonucu 1 ihtimalini değerlendirebiliriz.

Benzer şekilde Hırvatistan milli takımı da her ne kadar on yıl önce gösterdiği performansın bir miktar altında maçlar çıkarsa da Letonya karşısında mutlak favori. Bu karşılaşmada Hırvatistan’ın rakibine iki ya da daha fazla fark atmasını bekliyorum. Bu nedenle handikaplı Hırvatistan galibiyetini banko kuponlara eklemek için endişe duymamıza gerek olmadığını düşünüyorum.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Tahminleri