Connect with us

Basketbol

Basketbol İddaa Tahminleri : LA Lakers – Miami NBA tahmini

Basketbol İddaa Tahminleri : LA Lakers - Miami

Uzun bir sezonun sonunda NBA finalleri başlıyor. NBA tarihinin en uzun sezonu aynı zamanda en dramatik olaylarından birine sahne olmuştu. Bu dramatik sahnede LA Lakers’ın ve doğal olarak NBA tarihinin en yetenekli ve bu lige damga vurmuş, 5 şampiyonluk yüzüğü bulunan Kobe Bryant bir törene katılmak için bindiği helikopterin kaza yapması sonucu hayatını kaybetmişti. Bu yüzden bu sezona Kobe sezonu da deniyor. Basketbol İddaa Tahminleri : LA Lakers – Miami NBA tahmini yazımızda hem bu olaydan hem bu gece oynanacak olan maçtan hem de finallerin sonucundan bahsedeceğiz.

LA Lakers 1.12 – 3.60 Miami (Handikaplı 9.5)

216,5 Alt 1.70 | Üst 1.70

LA Lakers – Miami banko NBA tahmini

Bu sene LA Lakers’ın şampiyon olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Aslında bu sezon Kobe sezonu ve tam da Amerikan diyebileceğimiz bir hikayeye sahne oluyor. Ancak benim bu konuda bazı şüphelerim var. Çünkü Kobe için Lakers şampiyon olacak gibi bir hava var. Peki Kobe Lakers’ın hem de LeBron James’li Lakers’ın bu kadar güçlü bir şekilde şampiyon olmasını ister miydi?

NBA oyuncuları için, özellikle de takım kahramanları için şampiyonluk yüzüğü her şeydir. Tüm kahramanlar diğer kahramanlardan daha fazla yüzük sahibi olmak ister.

Mesela Michael Jordan 6 yüzük sahibi ve onunla aynı sezonlarda şampiyon olan bazı adı sanı bilinmeyen Chicago oyuncuları da 6 yüzüğe sahip. Fakat bu o kadar da önemsenmiyor. Kobe 5 yüzüğü ile NBA kariyerini noktaladı. Shaq 4 yüzükte kaldı. LeBron’un henüz 3 yüzüğe sahip ve 37 yaşında olmasına rağmen muhteşem oynuyor. Yani bu sene 4. yüzüğü alacak ve önünde en az iki yıl daha var. Bu sahne bana kalırsa Kobe ruhunun isteyeceği bir sahne değil.

Bu gece başlayacak olan seriye dönecek olursak Lakers galibiyetleri kesinlikle banko tercih olarak öne çıkıyor. Peki kaç handikapa kadar sağlıklı bir tercih olabilir. Maç sonucu 6.5 handikap ile açılıyor. Bu tercihin oranı 1.40. Bana göre ilk yarı 7.5 Handikaplı Miami galibiyeti daha banko bir tercih ve oranı 1.55.

LA Lakers – Miami sürpriz NBA tahmini

Maçı Lakers’ın kazanacağını düşünüyorum. Fakat bu galibiyet son çeyreğe kadar çok rahat bir atmosferde seyretmeyecek. Bu yüzden ilk üç çeyrekte oluşacak ve Miami’nin avantajlı görüneceği sahneleri değerlendirmek gerekir. Basketbol maçlarında iddaa bülteni listesinde çok iyi yüksek oranlar bulmak bildiğiniz gibi her zaman çok kolay olmuyor. NBA oyuncu bahisleri henüz iddaa bülteni listesinde yer almıyor. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

More in Basketbol