Connect with us

İddaa Tahminleri

Dünya Kupası İddaa Tahminleri: E ve F Grubu Final Maçları

Dünya Kupası İddaa Tahminleri: E ve F Grubu Final Maçları

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Dünya Kupası iddaa tahminleri serimize E ve F Grubu’nda oynanacak son maçlarla devam ediyoruz. Dün oynanan karşılaşmalar sonucu Dünya Kupasında bir üst tura çıkmayı başaran takımlar arasına Arjantin ve Polonya da katıldı. Bu yazıda öncelikle C grubunu oynanan karşılaşmaları kısaca değerlendirip ardından bugün oynanacak olan karşılaşmaların tahminlerine geçeceğiz.

Polonya altın buldu

Messi’li Arjantin dün Polonya karşısında oynadığı futbolla turnuvanın favorileri arasında olduğunu gösterdi. Maçın başından sonuna kadar baskı yapan topu ayağında tutan ve çok sayıda gol pozisyonuna giren Arjantin, öne geçtiği dönemlerde bile bir kere olsun top rakibine vermedi.

Maçın sonlarında Polonya ile Meksika’nın puanları eşitlendi. İş averaja kaldı. Meksika ikinci yarı boyunca Arabistana bir gol atmayı başarsaydı bugün bir üst tura çıkan takım Meksika olacaktı. Polonya halkı bir yandan Arjantin’in kendilerine bir gol daha atmamasına umarken diğer yandan Arabistan’ı tutuyordu.

Bu sonuçlarla Arjantin grubu lider olarak tamamladı ve ikinci turda D Grubu’nun ikincisi yani Avustralya ile eşleşti. D Grubu’nda Fransa’nın Tunus’a karşı kaybetmesi günün sürprizi oldu. Açık söylemek gerekirse ben bu karşılaşmada Fransız futbolcuların Dünya Kupası istatistikleri için daha verimli bir 90 dakika ortaya koyacaklarını düşündüm. Ancak onlar turnuvanın kendileri açısından geleceğini, bana göre son derece gereksiz bir şekilde, düşündüler.

Dünya Kupası iddaa tahminleri E Grubu

E grubunda bugün oynanacak karşılaşmaları arasında Japonya-İspanya ve Kosta Rika-Almanya karşılaşmaları yer alıyor. Bu grupta Almanya’nın oynadığı ilk iki karşılaşma sonucunda İspanya’yla berabere kalmış olmasına rağmen henüz bir puanla sonuncu sırada olduğunu hatırlatmak isterim.

Hatırlayacağınız gibi Almanya, Suudi Arabistan-Arjantin maçından hemen sonra turnuvanın bir diğer büyük sürprizine imza atmış ve Japonya’ya kaybetmişti. Otoriteler bu sene Almanya’yı turnuvanın favorileri arasında göstermiyor.

Aslına bakarsanız Almanya’daki büyük düşüş takımın kalesinden hücum hattına kadar yayılmış durumda. Bir dönem dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kalecileri arasında bile gösterilen Nuoer son yıllarda göstermiş olduğu performansla tüm futbolseverleri hayal kırıklığına uğrattı

Bununla birlikte Almanya kadrosunu orta sahanın sahasını neredeyse tamamen Bayern Münih’li oyuncuların oluşturduğunu hatırlatmak isterim. Ancak bana kalırsa Almanya’nın en büyük sıkıntısı forvet hattında ki yıldız eksikliği. Dünya Kupası gibi büyük bir turnuvada çok büyük oyunculara sahip olan rakiplerinizi sadece orta saha desteğiyle gelmeniz mümkün olmaz.

Bugüne dönecek olursak Almanya’nın Kosta Rika’yı yeneceğini düşünüyorum. Bilindiği gibi İspanya Kosta Rika karşısında aldığı farklı galibiyetle turnuvaya başladı. Bu maç gösterdiki Kosta Rika ne psikolojik ne de fiziki olarak Avrupa’nın kuvvetli bir takımıyla karşı karşıya gelecek kalitede değil. Bu nedenle Almanya galibiyetini banko görüyorum.

Benzer şekilde İspanya’nın da bugün oynanacak karşılaşmalar sonucu lider olarak bu gruptan çıkacağını düşünüyorum. Almanya’da eksik olan forvet hattında ispanya’da Ansu Fati, Ferran Torres gibi genç yıldızlara Álvaro Morata gibi deneyimli oyuncular ekleniyor.

Aslına bakarsanız Japonya’nın turu geçmesini çok isterdim bu nedenle bu maçta Japonya’yı tutacağım. Bununla birlikte gerçekçi olmak gerekirse İspanya galibiyetin banko kuponlara eklenmesini önerebilirim.

Dünya Kupası F Grubu iddaa tahminleri

Bugün F Grubu’nda Kanada-Fas ve Hırvatistan-Belçika karşılaşmaları oynanacak. Kanada her ne kadar turnuvanın iyi futbol oynayan renkli takımlarından biri olsa da hem Hırvatistan hem de Belçika karşısında aldığı yenilgilerle 0 puanla grubun sonunda yer alıyor. Kanada’nın gruptan çıkma ihtimali kalmadı. Yani Kanadalı futbolcular sadece prestij ve istatistik için sahada olacaklar.

Bununla birlikte Fas, Belçika’yı iki sıfır yenip Hırvatistan ile sıfır sıfır berabere kalarak dört puana sahip oldu. Fas’ın bu karşılaşmada alacağı bir beraberlik bile onları diğer karşılaşmanın sonucuna bakmaksızın bir üst tura yükseltecek. Bununla birlikte ben Fas’ın bu karşılaşmada kendi kaderini çizeceğini ve karşılaşma kazanacağını düşünüyorum.

Günün ve belki de bu turun, Arjantin-Polonya maçı ile birlikte, en önemli karşılaşması Hırvatistan ile Belçika arasında oynanacak. Hem Avrupa hem de Dünya Kupası’nın en önemli ülkeleri arasında gösterilen Hırvatistan ve Belçika, bir üst tura çıkmak için mücadele edecek. Kaybeden takım çok çok büyük bir ihtimalle bir üst tura çıkmayı başaramayacak. Hırvatistan kaybetmesi halinde bir üst tura çıkmak için Kanada’nın Faslı yenmesini beklemek zorunda.

Bir önceki Dünya Kupasında final oynayan Hırvatistan’ın sadece dört yıl içinde düştüğü durum içler acısı. Benzer şekilde altın jenerasyon adı ile bir döneme damga vuran Belçika herhangi bir başarı elde edemeden bu dönemi sonlandırmak üzere.

Ancak takım kadrolarına baktığımızda yine de Belçika’nın bu maçta favori olduğunu söylemek mümkün. Bununla birlikte öyle sanıyorum ki günün en zor karşılaşması olacak. Ben bu karşılaşmada kart puanı bahislerini öneriyorum. Oldukça gergin olacak karşılaşmanın sonlarına doğru kart sayısının artacağını düşünüyorum. Kart puanı yüksek tahminlerini banko kuponları ekleyebiliriz.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Tahminleri