Connect with us

Basketbol

Euroleague Tahminleri – Alba Berlin – Fenerbahçe

Euroleageu tahminleri Alba Berlin Fenerbahçe

Dün akşam Efes’in Alves karşısında aldığı harika zaferin ardından umarız bu bir dönüm noktası olur. Hem Fenerbahçe hem de Efes artık sezona alışmaya başladılar. Oyuncu kalitesi olarak üst düzey sayılabilecek takımlarımız belli ki psikolojik hazırlık anlamında korona sezonuna yeterince sağlıklı hazırlanamadı. Bunu da ligin ilk maçlarında ağır bir biçimde ödediler. Ancak korona travmasını atlattığımız düşünüyorum. Her ne kadar rakamlar artıyor olsa da sporcular açısından bir tehlikenin yaşanmamış olması spor dünyasındaki tedirginliği de azalttı. Hatırlarsanız Ronaldo ilk günlerde adasına kaçmıştı. Euroleageu tahminleri Alba Berlin Fenerbahçe maçında her iki takımın da son maçlarda gösterdikleri performansları en iyi basketbol tahmin siteleri ve oranı düşen maçlar incelendi.

Fenerbahçe maça favori çıkıyor

Yalnızca iddaa bülteni değil aynı zamanda yabancı bahis siteleri de bu maçta favori olarak Fenerbahçe’yi gösteriyor. Bu sahada Ekim ayında Efes’in de Alba Berlin’e fark attığını hatırlatmak istiyorum. Bültenden anlaşıldığı kadarıyla iddaa oranı düzenleyen bilgisayarlar maçın 6-7 farkla bitmesini bekliyorlar.

Masa Tenisi Tahminleri Nasıl Yapılır?

Son Zenit maçına bakacak olursak, Fenerbahçe’nin ilk çeyrekte ortaya koyduğu basketbol gerçek bir Euroleague şampiyonu oyunuydu. Adeta şov yaptı sarı kanaryalar. Zenit bu şov karşısında çok uzaktan atılan üçlüklerle aradaki farkın açılmasını önlemeye çalışsa da bunu başaramadı. İkinci çeyrek de benzer bir oyunla başladı. Etkili Fenerbahçe ataklarında çaresiz kalan Zenit iç basket oranını biraz olsun artırmış olsa da devreyi farkla önde kapattık. Devre sonlarına doğru farkın azalması oyunda duran oyuncu rotasyonundan başka bir şey değildi.

Seyircisiz Maçlar için İddaa Taktikleri

Zenit maçında üçüncü çeyrekte rüzgar tersten esmeye başladı ve sarı lacivertli takım 18 sayılık bir Zenit serisinin ardından yenik konuma düştü. Rus ekibinin üçlükleri gerçekten acımasızca giriyordu. Bu çeyrek berabere bitince her şey son çeyreğe kaldı. Dördüncü çeyrekte Vesely oyuna ağırlığını koydu ve fark tekrar Fenerbahçe lehine artmaya başladı.

Alba Berlin daha zayıf bir takım

Zenit şu anda ligde 7 galibiyet ile 5.sırada. Alba Berlin’in henüz 3 galibiyeti bulunuyor. Bu da temsilcimizin deplasmanda aldığı Zenit galibiyetinin ne kadar anlamlı olduğunu daha net bir şekilde gösteriyor. Basketbol tahminleri yaparken her zaman puan cetveline bakmak işe yaramaz. Hele ki sezon başlarında puan tablosu hiçbir şey ifade etmez. Hem Fenerbahçe hem de Efed henüz hak ettikleri yere çıkamadılar. Ancak bu haftadan itibaren yükselişin başlayacağını tahmin ediyorum.

Euroleageu tahminleri Alba Berlin Fenerbahçe

Alba Berlin maçında handikap Fenerbahçe oynanmasını tavsiye etmiyorum bunun yerine listede daha banko tercihler var. Ancak korkmadan MS 2 ya da deplasman üst oynanabilir. Fenerbahçe içeri atışlarda ciddi bir avantaja sahip. Çok fazla oyun kombinasyonu var ve rakip savunma içeri daraldığında üçlük atacak oyuncuları da var. Bu yüzden maç banko. Fakat farkı koruma konusunda henüz aşılamayan bir sıkıntı var. Bunun başlıca neden lig kalitemizin düşük olması. Fenerbahçe karşısında fark yiyen Türk takımları maçı bırakınca bu konuda deneyim sahibi olma şansı ortadan kalkıyor. Zenit maçı bu bakıma çok faydalı bir sınav oldu.

Real Madrid – Zenit karşısında mutlak favori

Geçtiğimiz hafta Rusya’da seyircili oynanan CSKA – Madrid maçı belki bu sezon oynanmış en heyecanlı ve kaliteli Euroleague maçı olabilir. Son dakikalarda olağanüstü bir çekişmeye sahne olan maçta son saniyede üçlü sıkıştırma altında gelen üçlükle maçı kazanan CSKA önemli bir sınav vermiş oldu. Fakat bu maçta Real Madrid’in oynadığı basketbol da harikaydı. Üçlü sıkıştırmadan çıkan mucizevi üçlük olmasaydı o cehennemden galibiyetle ayrılmış olacaklardı. Seyircisiz maçlara alıştığımız bu sıralarda CSKA deplasmanı gerçekten zorlu bir stadyum. Real Madrid hem Ruslardan intikam alır hem de üst sıralardaki yerini garantiler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Basketbol