Connect with us

İddaa Tahminleri

Garanti Maç Tahminleri: Beşiktaş-Trabzonspor

Garanti Maç Tahminleri: Beşiktaş-Trabzonspor

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Bu hafta bizi harika bir maç bekliyor. Aslında yıllardır Fenerbahçe-Galatasaray maçlarından çok daha zevkli geçen bir mücadeleye tanık olacağız. Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki mücadele her iki kulüp için de hayati bir önem taşıyor. Bana kalırsa Sergen Yalçın bu maçı düşünerek bazı oyuncularını Sporting maçında riske atmadı. Devler ligini zaten istemiyordu. Hayal etmekte zorlandı. Bu nedenle şimdiye kadar bir puan bile alamadı. Aslında grubun çok zor olduğunu kabul etmek gerek. Bir Alman, bir Hollandalı ve bir Portekiz takımı ile aynı gruba düşerseniz sonunun bir fıkraya dönebiliyor. Trabzonspor maçı çok daha farklı geçecek. Bordo mavili takım bir süredir sadece bu maçı düşünüyor. Kartal Portekiz’den moralsiz döndü. Şimdi bu maç için yapay zeka iddaa tahminleri de incelenerek oluşturulmuş analizimize geçiyoruz. Garanti Maç Tahminleri: Beşiktaş-Trabzonspor

İddaa Oranlarına Göre Beşiktaş Favori

İddaa bülteni oranları kartalı bu maçta favori olarak gösteriyor. Aslında kartalın en sıkıntılı bölümü defans hattı. Sergen Yalçın kaleci Ersin’e biraz gereksiz fazla güveniyor. Aynı şekilde Mert de o kadar güven veren bir kaleci değil. Yani takımın ciddi bir kaleci sıkıntısı var. Ancak bekler ve orta saha direnci bu eksiği ligde kapatabiliyor. Çünkü rakipler kartalın sahasına o kadar sık gelemiyor. Kartal ileride ciddi bir baskı oluşturuyor. Bu baskı Trabzonspor’a sorun yaratabilir.

Kartalın stoper hattı bana göre tek kolu kırık bir kuşu andırıyor. Wellington ve Montero gerçekten bu seviyede oynamayı hak etmiyor. Kendilerini geliştirmek yerine her maç daha kötü bir performans gösteriyorlar. Orta sahayı bugüne kadar taşımayı başaran Atiba artık eskisi kadar diri değil.

Souza ise defansif görevini yapmanın yanında hücuma katkı veremiyor. Paslarının şiddeti çok dengesiz. Neden buna çalışmıyor anlamıyorum. Sonuçta çok çalışarak pas şiddetinin dengesini ayarlamak çok zor bir şey olmasa gerek. İnsanlar inanılmaz zor piyano eserlerini muhteşem bir hassasiyette çalmayı başarıyor. Bu yetenek doğuştan geliyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bunun için her gün sekiz saat çalışan piyanistler var. Futbolculara verilen paraların onlara yetmesi çok acı. Oysa Ronaldo gibi paradan çok ismini tarihe kazımak isteyen oyuncular gece gündüz çalışmaya devam ediyor.

İddaa Beşiktaş galibiyetine 2,03 oran veriyor. Trabzonspor için verilen oran 2,50.

Güçlü Hücumlar Zayıf Defanslar

Her iki takım da çok istekli hücum ediyor. Hani halı saha maçları olur, top kimdeyse o takım hareketli olur ve diğer takımın yarısı hareket etmez. Bu iki takım ileride basmadığında biraz bu görüntüyü andırıyor. Bazen topu kazandık sanan oyuncular durup dururken ileri koşmaya başlıyor.

Bana kalırsa Trabzonspor defansı bu maçta çok zorlanacak. Çünkü Avrupa’da kötü sonuç alan Sergen hoca bu maçta takımından çok şey isteyecek. Bu yüzden kartalın saldırmasını ve ileride basmasını bekliyorum. Trabzonspor ilk yarıyı atlatabilirse ikinci yarı etkisini hissettirir.

Kartal karşısına çıkan takımlar genelde en iyi oyuncularını son otuz dakikaya saklıyor. Kartal bu aralıkta sahaya yeni oyuncu sürmekte zorlanıyor. Beşiktaş’ın yedek oyuncuları bu yıl büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Trabzonspor’da bu maç öncesi çok sayıda eksik var. Bruno, Gervinho ve Cornellius en önemli eksikler. Benzer şekilde kartalda, Batshuai ve Rossier bu maçta yer almayacak. Aslında her iki takımda da önemli eksikler var. Şimdi artık maçı beklemeye başlayacağız. Bu maçta en güzel tahmin 1,5 üst olacak. Yapay zeka iddaa tahminleri maçın 2-2 biteceğini öngörüyor.

Hepimize bol şans.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

More in İddaa Tahminleri