Connect with us

Futbol

Garanti Maç Tahminleri: Trabzonspor-Fenerbahçe

Garanti Maç Tahminleri: Trabzonspor-Fenerbahçe

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Garanti Maç Tahminleri: Trabzonspor-Fenerbahçe yazımıza hoş geldiniz. Dün oynanan maçlarda inanılmaz sonuçlar alındı. Bazı maçlar resmen yaşlama oldu. Manchester United’ın Leicester deplasmanında 4 gol yemesi Ronaldo’nun tartışılmasına yol açabilir. Çünkü aslında sezon başı daha diri daha heyecanlı bir taım vardı. Ancak Ronaldo’nun takıma dahil olması takım içi enerjisini biraz değiştirdi. Yıldız oyuncu gole en yakın isim gibi görünse de bazı pozisyonlarda yavaş kaldı. Takımda Ronaldo varsa ona göre bir taktik başlatmak zorundasınız. Ronaldo sonradan alınacak bir oyuncu değil. Yine de Manchester için bir umut var. Aslında Chelsea’nin Brentford deplasmanından gol yemeden dönmesi çok daha önemli bir olaydı. Liverpool güçlü Watford’a fark atarken City 3 puanı bir golle aldı. Ligimizde de Malatyaspor ilginç bir çıkış yaparak son haftaların formda takımı Adana Demirspor’a patladı. Gerçekten ilginç bir hafta geçiriyoruz. Bu yüzden Trabzonspor-Fenerbahçe maçında da ilgin bir tahminde bulunmaya çalışacağız.

Trabzonspor için Büyük Sınav

Karadeniz temsilcisi lige çok iyi başladı. Ancak Galatasaray maçında ortaya konan futbol taraftarların kafasında soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Bazı oyuncular büyük maçlara yeterince konsantre olamıyor. Ayrıca bazı futbolcular bu maçlarda daha iyi oynamak için gereksiz bir çaba sarfediyor. Takımın en iyi oyuncuları arasında gösterilen ve Galatasaray karşısında güzel bir gol bulan Nwakaeme 32 yaşında bir oyuncu. Bu maçta oldukça etkisiz bir görüntü sergiledi. Trabzonspor’un bir kanadı resmen eksik kaldı. Yavaş ve yürüye yürüye oynadığı bir maçta düşük enerjisine rağmen golü bulması çok güzeldi. Tabi kendisi için. Bu maçtan sonra bazı spor yorumcularının bu oyuncuyu öve öve bitirememesi bana çok ilginç geldi. Umarım Nwakaeme bu maçta beni yanıltır ve skora katkıda bulunabilir.

Trabzonspor için büyük bir sınav başlığını atmamızın nedeni takım dengelerinin sarsılıp sarsılmayacağının belli olacağı bir maça çıkıyor olmaları. Açık söylemek gerekirse Fenerbahçe, Trabzonspor’u pek umursamıyor. Ancak Trabzonspor taraftarı bakımından bu maç çok daha önemli. Fenerbahçeliler Galatasaray, Galatasaraylılar Fenerbahçe’den başka bir takımı umursamaz. Beşiktaşlılar, Trabzonspor’u umursamazlar ama diğer iki takımı umursarlar. Bu böyledir. Bu gerçek herhangi bir takımı küçültmediği gibi herhangi bir takımı da yüceltmez. Beşiktaş ve Trabzonspor için bu durum hem iyi hem kötüdür. Her ikisi de bu maçlardan fazla etkilenir. BU yüzden bu takımlara karşı alınan bir galibiyet onlar için büyük bir virajı dönmek anlamına gelir. Fakat bu durum beraberinde bir stres doğururu. İşet Trabzonspor bu akşam Fenerbahçe’den çok bu stres ile mücadele edecek. Üstelik takımın en deneyimli oyuncularından biri olan Hamsik bu maçta takım arkadaşlarını yalnız bırakacak.

Fenerbahçe’de İrfan Oynamayacak.

İrfan Kahveci. Gerçekten çok ilginç bir arkadaşımız. Varlığı da yokluğuda bir sorun. Bunun gibi bir futbolcu daha olduğunu sanmıyorum. Aslında büyük bir eksik gibi görünüyor. Ancak bu gibi gergin maçlarda kart yeme ve oyunu daha da sıkıntıya sokma gibi huyları var. Deplasman seyircisini gaza getirebilecek amatör davranışlar sergiliyor. Bununla birlikte orta sahadaki inatçı tutumu ve harika futbolu takımı ileri götüren ve dinamizm veren önemli bir faktör. Sert ve kuvvetli bir oyuncu. Onun yerine bu maçta Mesut oynayacak mı? Çok ilginç bir maç bizi bekliyor. Aslında maçta çok gol olma ihtimali görmüyorum. Fenerbahçe’nin stres faktörünü göz önünde bulundurduğumda bir adım daha önde olduğunu görüyorum. Yine de ortada bir maç. Bu haftanın ilginçliğinden yola çıkarak bu maçta en az iki gol çıkacağını tahmin edeceğim. Ancak bu maçı banko kuponuma eklemiyorum.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

More in Futbol