Connect with us

İddaa Tahminleri

İddaa Tahminleri Şampiyonlar Ligi 16-17 Ağustos

İddaa Tahminleri Şampiyonlar Ligi 16-17 Ağustos

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. İddaa tahminleri Şampiyonlar Ligi yazımızda bu hafta içi oynanacak ön eleme karşılaşmalarını değerlendireceğiz. Bu akşam oynanacak olan karşılaşmada Danimarka temsilcisi Copenhagen ile Trabzonspor karşılaşacak. Danimarka’da oynanacak bomba karşılaşma öncesi bütün detayları incelemeye çalışacağız. Yazımızda yapay zeka tahminleri ve b bazı uygulamalarda anketler yer alacak.

Copenhagen-Trabzonspor

Danimarka şampiyonu bu sezon lige oldukça kötü bir performans sergileyerek başladı. Copenhagen Danimarka liginde oynanan beş karşılaşma sonucu sadece iki galibiyet alırken kalan üç maçı kaybetti. Son yıllarda Danimarka temsilcileri Türkiye temsilcilerinden daha başarılı bir performans sergiliyor. Ancak bu onların daha iyi olduğu anlamına gelmez. Aslında bu son dönemde Avrupa’da oynayan Türk takımlarının başarısızlığından kaynaklanıyor.

Trabzonspor son 20 yıla baktığımızda Avrupa’da çok önemli bir başarıya sahip değil. Üstelik Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’nde de deneyimi oldukça az. Buradaki önemli detaylardan bir tanesi de Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’ne gitmek isteyip istememesi. Çünkü bazı Türk takımları içine girdikleri ekonomik kriz nedeniyle Avrupa’da maç yapmak istemeyebilir.

Bu durum daha çok iflas bayrağını çekmiş İstanbul takımlarını ilgilendiren bir durum gibi görünüyor. Çünkü Şampiyonlar Ligi’ne girmesi halinde Trabzonspor, Türkiye için ayrılmış olan gelirin tamamına sahip olacak. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde her ülkeye bir pay ayırıyor. Şampiyonlar Ligine kalabilen takımlar, ayrılmış olan bu payı aralarında paylaşıyorlar. Paylaşacak iki takım olmadığında kasanın tamamını devler ligine kalan tek takım alıyor.

SofaScore uygulamasında yapılan ankette Copenhagen galibiyeti %45 oy alırken, Trabzonspor galibiyeti %32 oy almış. Benzer şekilde iddaa bülteni ve yabancı bahis sitelerinde verilen oranlarda Copenhagen galibiyetine ayrılan oran 1.80 ile 2.20 arasında değişiyor. Yani iddaa oynatıcıları da favorinin Danimarka temsilcisi olduğunu düşünüyor.

İddaa tahminleri Şampiyonlar Ligi Banko Tahmin

Ancak Kopenhagın form durumuna baktığımızda inişli çıkışlı bir grafik görüyoruz. Üstelik hem kendi sahasında hem de deplasmanda rahatlıkla maç kaybedebildiğine tanık oluyoruz. Kopenhag oynadığı son dört karşılaşmada 10 gol atarken kalesine de 9 gol gördü. Yani gördüğünüz gibi oldukça golü maçlar oynuyor.

Trabzonspor’a baktığımızda ise daha az golü karşılaşmalar takip ediyoruz. Süper Lig tahminlerinde belirttiğim gibi Trabzonspor Hatayspor karşılaşması az golü geçti. Buna karşılık koparak karşılaşmasında temponun çok daha yüksek olmasını bekliyorum. Bordo mavili takım bu tempoya ayak uydurabilmek için top ayağına geldiğinde hızlı ve etkili ataklar yapmak zorunda. Her iki takımın da açık mı bir futbol oynayacağını düşündüğüm için bu maçın 1.5 Üst bitmesini bekliyorum.

Yapay zeka iddaa tahminleri yapan programlara baktığımda maçı 2-1 Danimarka temsilcisine veriyorlar. Yapay zeka bugün oynanacak Bodo Glimt-Dinamo Zagreb maçı için 1-0’lık ev sahibi galibiyeti önerirken Rangers-PSV karşılaşması için de aynı sonucu öneriyor.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

More in İddaa Tahminleri