Connect with us

Futbol

İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 10 Ekim Maçları

İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 10 Ekim

Uluslar Ligi maçları aslında hazırlık maçları niyetine eklenen ve bir yerde ülkelerin prestijlerini de etkileyen ilginç bir turnuva oldu. Ne hazırlık maçları kadar lakayt ne de Avrupa Kupası ya da Dünya Kupası elemeleri kadar ciddi bir turnuva. Ancak sonuç olarak burada takımlar prestij değeri taşıyan gruplara ayrılıyor. Yani birinci lig ikinci lig üçüncü lig gibi dereceler var. Türkiye şu anda ikinci lig grupları arasında yer alıyor ve amacımız birinci lig takımları ile aynı gruplara girerek gelişmek olmalı.

Bu hafta sonu Avrupa Ülke ligleri yerine Uluslar Ligi maçları var. Hatta maalesef Cumartesi günü için izlemeye değer bir maç seçilmemiş bile. Tabi ki ne olacağı maçların nasıl seyredeceği belli olmaz. Ama ne olursa olsun Cumartesi günü için biraz daha kaliteli maçlar seçilebilirdi.

Kötü fikstürdeki en mantıklı maçları ve bu maçlardaki en çok kazandıracak tahminleri sizin için seçmeye çalıştık. Almanya – Ukrayna deplasmanında uzun bir aranın ardından kendini bulmaya çalışacak. İspanya sahasında son dönemlerde takım oyunu konusunda gelişme sağlayan İsviçre’yi konuk edecek. Sizin için İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 10 Ekim Maçları Arasından seçtiğimiz son maç Lihtenştayn – Cebelitarık maçı.

Ukrayna – Almanya Avrupa Ligi Tahminleri

Ülkeler için ulusal maçlar her zaman büyük önem taşır. Ukrayna da bu bakıma ilginç bir ülke. Normalde oldukça fakir bir ülke olmasına rağmen Şampiyonlar Ligi ya da UEFA kupası maçlarında Ukrayna takımlarından deplasmanda galibiyet almak neredeyse imkansız. Aynı şekilde ülke takımı olarak da kendi sahalarında çok daha iyi oynuyorlar. Son hazırlık maçında Fransa karşısında aldıkları 7-1’lik hezimeti saymazsak durumları o kadar da kötü değil.

Almanya son üç maçında berabere kaldı. Bunlardan ikisi bu grupta rakipleri olan İspanya ve İsviçre karşısında alınırken biri de hazırlık maçında Türkiye karşısında alındı. Oldukça çekişmeli geçen maçta Türkiye ile Almanya 3-3 berabere kalmıştı.

İddaa tahminleri için Ukrayna – Almanya maçının oranlarına ve tüm seçeneklerine bakarken gözüm hemen Ukrayna’da yapılan maçların klasik tercihine yani 3.5 altı tercihine kaydı. Her ne kadar bu turnuva çok sıkı maçlara sahne olmasa da bu pandemi psikolojisinde takımların kendini sakatlama pahasına tempo yapacağını da sanmıyorum. Almanya bunu İsviçre maçında yapmadı. Ukrayna zaten bu maçta topu daha çok Almanya’ya verecek ve kazandığı toplarla tempoyu düşürecek. Sıkıcı geçmesini beklediğim bu maçtan çok gol beklemiyorum. Banko kupon tercihim 3.5 altı.

İspanya – İsviçre iddaa tahminleri

Günün bana göre en güzel maçı İspanya – İsviçre maçı olacak. Her iki takım da belli bir oyun anlayışını sabitlemeye çalışan yani bir futbol kültürü olan takımlar. İsviçre genelde başka ülkelerden transfer ettiği vatandaşları ile sert ve güçlü bir takım yaratıyor. Orta sınıf ülkelere karşı çok daha etkili oynuyor ve çok sayıda atak yapıyor. Ancak son 20 maçında henüz yenilgi yüzü görmemiş olan İspanya karşısında ne yapacaklarını göreceğiz.

İspanya kendi sahasında en son Sterling’in yıldızlaştığı İngiltere maçında 3-2’lik bir skorla yenilmişti. Bu yenilgiden sonra oynadıkları yedi maçın tamamını kazandılar. Bu maçı da kazanacaklarını düşünüyorum. Hem de oran 1.30 gibi bana kalırsa bu maç için gayet güzel bir oran.

Bu maçta bir diğer güzel oran da üst tercihi. Pandemi sonrası deplasman takımlarının attıkları gol sayısında ciddi derecede bir artış gözleniyor. Maçlar belli bir noktadan sonra kopabiliyor. Seyircinin itici gücünün yanında bir de derli toplu tutucu gücü var belli ki. Bu maçta İspanya bile tek başına maçı 2.5 üst barajına çekebilir. Üst oranı 1.62!

Lihtenştayn – Cebelitarık

Avrupa Ligi grupları arasında son sırada yer alan bu grubun üç yarışmacısı var. Lihtenştayn ve Cebelitarık dışında bu grupta bir de San Marino bulunuyor. San Marino İtalya sınırları içinde bağımsız küçük bir ülke. Lihtenştayn’da yine aynı küçüklükte bir diğer takım. Cebelitarık zaten bir ülke değil bir boğaz. Bildiğiniz gibi Akdeniz’in Okyanusa açıldığı küçük boğaz yani Cebelitarık boğazı Faz ve İspanya arasında bulunuyor. Ancak boğazın her iki yanı da İngiltere kontrolünde bulunan Cebelitarık’a ait. Ne İspanya ne de Fas bu boğazın kontrolünü kazanacak kadar cesaret edip alamıyor elbette. Boğazın önemi paha biçilemez.

Maça dönecek olursak her iki takım da ilk maçlarında San Marino karşısında galibiyet aldılar. Yani henüz Türkiye’nin bile galibiyeti yokken bu takımların birer galibiyeti var. Aralarında oynanan maçlara bakıldığında ev sahiplerinin daha iyi sonuçlar aldığını hatta deplasman takımlarının gol atmakta zorlandıklarını görüyoruz. Her iki takım da rakibinin cesaretini engellemek için daha defansif bir oyun anlayışı güdebilirler. Zaten alt oranı da o kadar düşük ki iddaa da aynı fikirde diyebiliriz. Sonuç olarak bu maçta bana göre en güzel tercih Lihtenştayn galibiyeti ve oranı 1.45.

İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 10 Ekim Kuponu

Ukrayna – Almanya3.5 Alt1.40
İspanya – İsviçre 11.30
Lihtenştayn – Cebelitarık11.45
Toplam2.67

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

More in Futbol