Connect with us

Futbol

İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 11 Ekim Maçları

İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 11 Ekim

Uluslar Ligi gruplarında Cumartesi maçları ne kadar kötü ve sıkıcıysa Pazar maçları da o kadar güzel. Bu güzel maçlar arasından izlemeye değer olanları ayırdık ve bunlar için banko kupon tercihleri yapmaya çalıştık. Günün en güzel maçı İngiltere – Belçika maçı olsa gerek. Bu harika maçla birlikte Fransa – Portekiz maçı da muhteşem bir futbol beklediğimiz bir diğer maç. İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 11 Ekim banko kuponu için seçtiğimiz son maç Hırvatistan – İsveç maçı. Bu maçta da iddaa oransal olarak beklemese de ben çok gol bekliyorum. Rusya – Türkiye maçını detaylı olarak analiz ettik.

İngiltere – Belçika

İngiltere bu tarz turnuvaları umursamama konusunda tüm ülkelerden daha ileri bir seviyede. Her ne kadar son yıllarda Şampiyonlar Ligi, Avrupa Kupası ve Dünya Kupası finallerinde alınan başarısız sonuçlardan sonra alt kupalara olan ilgileri artmış olsa da benim gençliğimde böyle bir maç olsa Belçika kesin kazanır derdim. Çünkü bu maçta İngiltere sahaya çoluk çocuk sürerdi. Onların tek amaçları tarihe başarı kazanmak. Yani günü birlik bir hedefleri olduğunu sanmıyorum. Doğal olarak bu maçı tek bir gece olarak umursamazlar. Fakat şu anda ülke olarak futbol takımlarını daha iyi bir noktada görmek istiyorlar. Tam oturmuş bir takımları yok ve bu maçları gerçekten daha ciddi hazırlık maçları olarak değerlendiriyorlar.

Bu maçı bıraktıkları takdirde Belçika onlara unutamayacakları bir hezimet yaşatabilir. Şu anda İngiltere liginde yaşanan inanılmaz sonuçları da hatırladığımızda temkinli olacaklardır. Aston Villa’nın Liverpool’u 7-2 yenmesi adayı ciddi şekilde sarstı. Aynı hafta Manchester United sahasında 6 gol yedi. Çok ilginç başladı gerçekten ligleri ve eğer bu dengesizlik devam ederse yayın satışlarında bile zorlanacaklar. Zaten seyircisiz maçları izlemek açık söylemek gerekirse o kadar zevk vermiyor. Ben maçları izlerken arkadan seyirci sesi de açıyorum. Youtube sitesinde birçok kulüp için 90 dakika seyirci sesi bulmak mümkün.

Bu maçı kesinlikle İngiltere kazanır ya da Belçika kazanır demek çok zor. Ancak her iki takım da defans oyuncularına kadar hücumcu özellikteler. İddaa oranları neden üst oranını 1.75 noktasına çekmiş anlamakta zorlanıyorum. Bu maçın aslında 2.5 üstü biteceğini düşünüyorum. Bununla birlikte daha garanti ve banko kupon için seçenek bakan arkadaşlar 1.20 oranı ile 1.5 üstü tercihini de seçebilirler.

Hırvatistan – İsveç Avrupa Ligi İddaa Tahminleri

Gecenin bir diğer önemli karşılaşmasına geçelim. Bu maçta banko gördüğüm oran şimdiye kadar banko kupona yazacağım en büyük oran diyebilirim. Bu maçın banko üst bitmesini bekliyorum. Her iki takım da tek başlarına bir maçı üst barajına çekecek güçteler. Karşılarına çıkan iyi takımlara karşı da dirençli güçlü ve golcü bir performans sahaya sunabiliyorlar. İşin ilginç yanı İsveç deplasmanda daha iyi oynuyor sürekli galibiyetler alıyor ve bu galibiyetlerde en az 3 gol atıyor. Aynı şekilde Hırvatlar da kendi sahalarında gole dönük ve galibiyete yakın bir takım görüntüsü sergiliyorlar.

Bu maça direk Hırvatistan oynamak da en az üst oynamak kadar mantıklı görünse de İsveç’in deplasman performansı bu tercihi yapmamın önüne geçiyor. Takımların son 12 maçına baktığımızda 11 tanesinin üst bittiğini de hatırlatmak istiyorum. Pandemi sonrası ilk ulusal maçları izleyeceğiz. Bu yüzden açık söylemek gerekirse elimizdeki veriler aşırı sağlam değil. Fakat şimdiye kadar aldığımız derslere bakacak olursak deplasman takımları ikinci yarılarda coşuyor, normale oranla daha çok gol oluyor, kalitesiz forvet hatları gol atmakta çok zorlanıyor. Bu maçta banko tercihim üst ve oranı 1.85!

Fransa – Portekiz Avrupa Ligi iddaa tahminleri

Gecenin izlemeye değer bir diğer önemli karşılaşmasında gruplarında oynadıkları ilk iki maçı kazanarak 6 puan toplamış olan Fransa ile Portekiz Fransa’da karşı karşıya geliyor. Bu maç öncesi Fransa hem resmi hem hazırlık maçları olarak oynadığı son 5 maçı hem de toplam 16 gol atarak kazandı.

Portekiz büyük takımlara karşı deplasmanlarda zorlanan bir takım. Tek kozları her zaman olduğu gibi Cristiano Ronaldo. Ancak o da tek başına ne yapsın. Kazandığı Avrupa kupası ona yetti. Zaten Ronaldo da Maradona gibi bir lider değil ve bu kadarı onu mutlu etmeye yetti. Milli takımlar konusu onun için kapandı diyebiliriz. Artık takıma abilik yapmaya başladı ki bana kalırsa bu o kadar da iyi bir şey değil.

Fransa futbol konusunda her zaman elit ve en üst düzeyde takımlar yaratmayı beceren bir kültür. Futbolcularını dev kulüplere pazarlama işini de iyi başarıyorlar. Kaliteli bir takımları var ve Portekiz bu maçta bana göre çaresiz kalacaktır.

İddaa Tahminleri Uluslar Ligi 11 Ekim Banko Kuponu

İngiltere – Belçika 1.5 Üst1.20
Fransa – Portekiz 11.75
Hırvatistan – İsveç2.5 Üst1.85
Toplam4.11

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

More in Futbol