Connect with us

İddaa Tahminleri

İddaa Tenis Tahminleri: Toprağın Kralı Nadal – Dünya 1 Numarası Djokovic

İddaa tenis tahminleri

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Rolland Garros kuraları çekildiğinde çoğu tenis tutkunu finalden çok çeyrek final maçlarına konsantre oldu. Gelmiş geçmiş en iyi üç tenisçiden ikisinin final yolu, çeyrek finalde kesişti. Son maçlarında üstün performans gösteren Novak Djokovic, Rolland Garros’ta çıktığı ilk tur maçlarında rakiplerine set vermedi. Nadal, dün akşam oynadığı dördüncü tur maçında bir hayli zorlansa da son setin son oyununda servis kırarak Djokovic’in rakibi olmayı başardı. İddaa tenis tahminleri yazımızda bugün bu dev maça konsantre olacağız.

Toprağın Kralı Nadal

Daha önce Rolland Garros turnuvasını defalarca kez evine götüren Nadal, bu üstün performansı sayesinde Toprağın Kralı unvanını aldı. Felix Auger-Aliassime galibiyeti sonrası bir gazetecinin sorusu üzerine bu unvan hakkında açıklamalar yapan Rafa, kendisini bir kral gibi hissetmediğini itiraf etti;

Aslında ne ailemde ne de yakın çevremde hiş kimse bana toprağın ya da herhangi başka bir şeyin kralı demiyor. Ben de zaten kendimi herhangi bir şeyin kralı gibi görmüyorum. Sadece çıkıp tenis oynuyorum. Burada elde ettiğim başarılar var. Tarihte daha önce kimsenin elde edemediği başarılara imza attım. Ancak bunlar yarınki maça etki etmeyecek.

Federer, Djokovic ve Nadal 2022 senesine 20’şer büyük turnuva şampiyonluğu ile giriş yaptılar. Djokovic aşı yaptırmadığı için Avustralya Açık turnuvasından şutlandı. Nadal bu turnuvada genç yıldızları devirmeyi başardı ve unutulmayacak bir finalin ardından şampiyonluk sayısını 21’e çıkardı.

Nadal, Avustralya Açık öncesi düzünden kritik bir sakatlık geçirdi. Bu sakatlık sonrası bir çok sağlık ekibi Nadal’ın kortlara veda etmesi gerektiğini belirtti. Ancak Rafa inatçı kişiliğini konuşturdu ve çok kısa bir süre içinde toparlanarak büyük turnuva kazandı.

Rafa, acının hala dizinde hissedilir biçimde sürdüğünü belirterek şunları söyledi;

Bu maç, bir önceki maç ya da bir sonraki maç artık kariyerimin son maçı olabilir. Bunu bilerek, eğlenmek için ve her şeyimi korta yansıtmak için maçlara çıkıyorum. Acı dizime yerleşti. Bu gerçekle yaşamaya alıştım. Beni oynamayacak hale sokana kadar devam edeceğim. Bu maç benim için çok önemli bir meydan okuma olacak.

Favori Djokovic

Novak turnuvada eksikiz ilerliyor. Nesine sitesinden aldığımız verilerde görüldüğü gibi başarılı tenisçi son maçlarında rakiplerine yoğun bir üstünlük kuruyor. Novak oynadığı son dokuz maçı kazanmayı başardı.

Her iki tenisçi de Fransa Açıkta şimdiye kadar dört maça çıktı. Rafa bu dört maçın sonuncusunda, Felix Auger-Aliassime’e karşı bir hayli zorlandı. Nadal maçta daha fazla puan kazanan taraf oldu.

İddaa bülteni maçın favorisi olarak Djokovic’i gösteriyor. Novak’ın oranı 1,25. Yani banko kuponlar için harika bir tercih. Bana göre Novak’ın bu maçı kaybetmesi çok olası değil. Ancak Fransız seyircisi Rafa’yı çok seviyor. Üstelik maçı izleyen seyircilerin büyük bir bölümü de Rafa’yı tutacaktır.

Fakat daha önce Djokovic birçok kez istenmeyen adam olarak kortlara çıktığı maçlarda Federer ve Djokovic’i alt etmeyi başardı. Novak bu maçta şansın kendisinde olduğunu kabul ediyor;

Nadal’a karşı oynadığım maçlarda şansım yaver gidiyor. Burada favori olduğumun farkındayım. Bu durum hoşuma gidiyor. Ancak yine de maçı kazanmak ve yarı finale çıkmak için zorlu bir maç beni bekliyor.

İddaa tenis tahminleri: Arası Yok!

Tenis yakın tarihinde en çok sevilen isim kuşkusuz Federer oldu. Tenisin prensi olarak tarihe geçen İsviçreli tenisçi çıktığı tüm maçlarda seyircili oynadı. Nadal ve Djokoviç maçlarında bile seyirciler her zaman Federer’i alkışladı.

2015 yılından bu yana bu üçlünün emekli olmasını bekliyoruz. Biz bekledikçe onlar oynayama devam ediyor. Federer çok değil bir yıl önce büyük turnuva kazandı. Nadal son büyük turnuvayı kazandı. Novak ise hala tüm büyük turnuvaların favorisi olarak gösteriliyor.

Aşı karşıtı söylemleri ile tepki çeken Djokovic, Rolland Garros’un en sevilen ismi değil. Bu nedenle seyirci ile arasındaki elektrik maçın belirleyici faktörlerinden biri olacak. Eğer o maça tam konsantre başlar ve ilk seti alırsa maçın 3-0 bitme ihtimali artar.

Ancak Nadal, kariyeri boyunca bize birçok kez mucizelerin gerçek olduğunu kanıtladı. Fakat yine de uzun sürecek bir maçta şansının giderek azalacağını düşünüyorum.

Açık söylemek gerekirse bu maçta Nadal’ın kazanmasını isterim. Çünkü böylesi serüvenleri izlemek, her gün göreceğimiz daha doğal olayları izlemekten iyidir. Bu yüzden 3-0 Novak galibiyeti yerine toplam set sayısı 3 bahsine yönelmek istiyorum. Umarım Nadal, ilham dolu harika bir maç çıkarır ve 3-0 kazanır.

Hepimize bol şans.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Tahminleri