Connect with us

İddaa Tahminleri

Ligden düşecek son takım belli oluyor: maçların iddaa analizleri

Galatasaray-Konyaspor Banko Kuponlar için İddaa Tahminleri ve Maç Analizi

Merhaba değerli iddaa bülteni okurları. Ligin bitimine artık sayılı günler kaldı. Şampiyonluk yarışında ve küme düşme mücadelesinde problemlerin çözülmesi son haftaya sarktı. Futbol kamuoyunun gözü Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçen şampiyonluk mücadelesinde olsa da Ankaragücü, Konyaspor ve Hatayspor için oldukça trajik ve korku dolu bir hafta olacak. Öncelikle bu takımların bu hafta oynayacağı karşılaşmaları listeleyelim ve ardından maçları analiz etmeye çalışalım.

  • Hatayspor-Rizespor
  • Trabzonspor-Ankaragücü
  • Konyaspor-Galatasaray

Hatayspor Rizespor iddaa tahminleri

Her zaman söylenen bir şey vardır. Hedefleri olan takımlar hedefsiz kalmış takımlara oranla son karşılaşmaları daha istekli ve arzulu oynar. Geçtiğimiz yıl deprem felaketi ile karşı karşıya gelen Gaziantep ve Hatay takımlarına karşı futbol kamuoyumuzun ne kadar duyarsız kaldığı ve bu takımlara karşı yapılacak yardımların ne denli yetersiz kaldığı ve hatta bu takımın oyuncularının sezon boyunca ciddi şekilde rahatsız edildiği gerçeği ile utanç içinde yaşamak zorundayız.
Açık söylemek gerekirse bu üçlü arasından en duygusal olarak ligde kalmasını istediğim takım Hatayspor’dur. Hatayspor ile Rizespor arasında oynanacak olan karşılaşmada maç sonucu 1 tercihini banko görüyorum. Rizespor’un küme‘de kalmayı garantiledikten sonra oynadığı karşılaşmalarda hiçbir galibiyet almadığının altını çizmek istiyorum. Bununla birlikte deprem felaketin ardından Rizespor takımında oynayan futbolcuların da bu karşılaşmada direnişçilerinin zayıf olacağını düşünüyorum.

Trabzonspor-Ankaragücü maçı yorumu

Trabzonspor ligin üçüncü sırasını garantilemiş ve Türkiye Kupasında final oynamış bir şekilde bu karşılaşmaya sezonu noktalamaya çıkacak. Trabzonspor oldukça kuvvetli ve kaliteli bir takım. Bununla birlikte Ankaragücü takımı da küçümsenmeyecek ölçüde iyi futbolculara ve hükümetin en çok sevdiği başkan, hakem yumruklayan başkan ve adı siyasetten hiç uzaklaşmayan bir teknik direktör Emre Belözoğlu’na sahip.
Buna karşın sezon boyunca takımın içine düştüğü utanç tablosu bir Ankaralı olarak beni ciddi şekilde rahatsız ediyor. Umarım Ankaragücü içine düşmüş olduğu çukurdan alnının akıyla çıkmayı başarır. Buna karşılık Trabzonspor takımının bu karşılaşmada seyirci desteğini de arkasına alarak küme düşme hattındaki takımların yaşamış olduğu buhranı unutmadan ciddiyetle maça atılacağını düşünüyorum. Bu karşılaşmada 3,5 alt seçeneğini banko görüyorum.

Konyaspor-Galatasaray sezon finali

Bir tarafta harika bir sezon geçirmiş, hükümetin belediye adaylarını desteklemesi ile bütün bu başarıyı gölge altında bırakmış, ne olursa olsun şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj yakalamış bir Galatasaray. Diğer yandan yine hükumete yakın yönetici kadrosu ile ön plana çıkan ancak tarihinin en kötü Süper Lig sezonlarından birini geçiren, oynadığı futbolla Konya taraflarına saç baş yolduran, isteksizliği ve ruhsuzluğu her taraflarından okunan Konyaspor, sezon finalinde şampiyon olma ve grupta kalma maçında yüzleşecek.

Oynadığım oyunlarda en çok korktuğum şey son sırada yer alan takımlarla yaptığım karşılaşmaları kaybetmek oluyor. Ve bu durumu hep en üst sıradayken yaşıyorum. Bu nedenle ne zaman birinci sıradaki takımların en alt sıradaki takımlarla mücadele edeceği bir pozisyon olursa aklımda ilginç şüpheler meydana geliyor.
Biliyoruz ki bu karşılaşmada beraberlik gibi bir sonuç alınırsa her iki takımın da işine gelecek. Daha önce Galatasaray’ın bu gibi önceden planlanabilir karşılaşmalarda bizleri çok fazla şaşırtdığını tanık olmadım. Hatta bir maç hatırlıyorum ki son 10 dakikası 2 takımın birbirine baskı yapmadığı ve sadece bir takımın aralarında pas yaptığı bir şekilde sona erdi.
Bu karşılaşmada beraberlik ihtimali yüksek oranıyla ağır basıyor gibi görünse de aslına bakarsanız her iki takım masa başında yüzyüze anlaşmadığı takdirde böyle bir riski alamayacak kadar gergin olacak. Bu nedenle ben bu karşılaşmada çok sayıda kart ve durağan bir futbol ile az gollü bir karşılaşma bekliyorum.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Tahminleri