Connect with us

Basketbol

NBA Garanti İddaa Tahminleri Clippers – Jazz

NBA Garanti İddaa Tahminleri Clippers - Jazz

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. NBA Konferans yarı finalleri fırtına gibi başladı. James Harden’ın sakatlığına rağmen Brooklyn, Bucks karşısında durumu 2-0’a getirdi. Doğu konferansını ikinci sırada bitiren Nets’in James Harden’a ne zaman kavuşacağı henüz belli değil. Buna rağmen dün gece rakiplerini adeta süpürdüler. İlk çeyrekte işi bitiren Nets maçı 39 sayı farkla kazandı. Bucks ilk maçta olduğu gibi bu maçta da skor üretme konusunda zorluk yaşadı. NBA Garanti İddaa Tahminleri Clippers – Jazz yazımızda bu maçta karşılaşacağımız önemli detayları inceleyeceğiz. Amerikalı yorumculardan aldığımız tahminleri değerlendireceğiz.

Diğer Ne Demek?

Jazz – Clippers Serisi Başlıyor

NBA Batı konferansını birinci sırada bitiren Jazz’ın yarı finaldeki rakibi Clippers oldu. Jazz ilk turda işi erken bitirdi. Jazz ilk turda Grizzlies ile karşılaştı. Serinin ilk maçında takımın yıldızlarından Donovan Mitchell oynamadı. Bu ilk maçı kaybeden Jazz sıradaki maçları kazanarak seriyi de 4-1 almayı başardı. Bir süredir takım halinde dinleniyorlar. Bununla birlikte Clippers oldukça zorlu ve yedinci maça giden bir seriden geliyor. Pazar günü zorlu bir final oynadılar. Bu finalin ardından şimdi belki de yılın en zor maçına çıkacaklar. Üstelik bu maça hazırlanmak için sadece bir günleri var.

Bununla birlikte Jazz koçu Quin Snyder’ın takımını Clippers serisine hazırlamak için neredeyse tam bir haftası vardı. Utah normal sezonda oynanan üç maçın ikisini almayı başardı. İkili arasında oynanan bu üç maçın ikisi Los Angeles’ta gerçekleşti. Jazz her iki maçı da aldı. Üstelik Clippers bir önceki seride oldukça yoruldu. Bununla birlikte Paul George’un şutları takımda sinyal veriyor. Eğer bu seride Paul George kendisinden beklenen performansı gösteremezse Jazz bu seride bir adım öne geçer. Rudy Gobert, Clippers hücumlarını durdurmaya çalışacak. Boyalı alanı kapatabilir. Bu durumda Clippers hücumlarını engelleyebilirler. Uzmanlar maçın 3.5 handikap ile Jazz’a verilebileceğini belirtiyor. İddaa bu maçta 3.5 barajı için Jazz galibiyetine 1.67 oran veriyor.

Basketbol İddaa Tahminleri Toplam Skor Ne Olur?

Clippers bir önceki turun son maçında oldukça farklı bir skor elde etti. Bu skordan sonra Jazz maçı için belirlenen baraj biraz yükselmiş gibi görünüyor. Aslında bu maçta 220.5 barajı bir hayli yüksek. Bu maçta Paul George’a güven bağlamak doğru olmaz. Eli o kadar sıcak değil. Clippers Kawhi Leonard için önemli bir planı yapsa iyi olacak. Dallas serisinde ilk üç maçta toplam skor 205’in üzerine çıkmadı. Bu arada Jazz takımında Mike Conley sahadaki yerini alamayabilir. Aslında bu da hücumlarda daha zayıf bir Jazz yaratacak. Bu maçın alt bitme ihtimali çok yüksek. Takımların normal sezon maçlarının ikisi 210 altında bitti. Aynı şekilde Play off heyecanı da eklendiğinde bu sayının 220 barajını aşacak kadar artması o kadar kolay değil.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

More in Basketbol