Connect with us

İddaa Taktikleri

Futbol mu? Basketbol mu?

Futbol mu Basketbol mu

Bir yandan günün maçlarını takip ederken, diğer yandan bu sorunun cevabını kendi aramızda muhakeme etmeye başladık. Ve tabii ki sonucu sizinle de paylaşmak istedik. Her ne kadar ekibimiz arasında futbol diyenlerin sayısı basketbol diyenlerden fazla olsa da, derin bir araştırma sonrasında basketbol konusunda hem fikir olduk diyebiliriz.


Peki Bu Fikir Değişikliğinin Sebebi Ne?

Basketbol bültenlerini incelerseniz karşılaşmaların ilk yayınlanan barem ve handikapları sonradan değişiklikler göstermektedir. Çoğu kimse bunun adına “Value” dese de, aslında bülten yayınlanır yayınlanmaz analizleri kendiniz yaparsanız çok daha büyük faydalarını görebilirsiniz. 10 ‘larda açılan handikapların düşe düşe en sonunda taraf değiştirdiğine bile tanık olduğumuz basketbol bültenleri işte bu nedenle futbola nazaran daha avantajlıdır. Ama işin asıl püf noktası bülten yayınlandığı anda maçları analiz edebilmektir.

Basketbol bahis daha kolay

Futbol ‘da Bu Tür Maçlar Yakalayamaz mıyız?

Bizim de ekip halinde en fazla kafa yorduğumuz ve tartıştığımız nokta burasıydı. Çünkü takdir edersiniz ki, her bültende sonradan oranı düşen ya da yükselen karşılaşmalar oluyor. Bunu zamanında yakalayıp oynamak, her zaman avantajdır. Ancak basketi futboldan ayıran noktada tam olarak burada başlıyor. Çünkü baskette handikaplı maçların oranı hep aynı ve sizin en garanti gördüğünüz futbol karşılaşmasının bile en fazla oranı 1.60-1.70 ‘tir. Oysa ki baskette bunu sürekli sağlayabiliyorsunuz.

Basketbol ‘da Maç ve Takım Analizi Nasıl Yapılır?

Bu sorunun cevabını bir sonra ki yazımızda sizlerle paylaşacağız. Ancak bir ipucu vermek gerekirse, deplasman takımları her zaman 1-0 geride başlar. Bunu göz önünde bulundurarak ev sahibine açılan yüksek handikaplı maçlarda şansınızı kesinlikle ev sahibinden yana kullanabilirsiniz. Tabii bunun da bazı dikkat edilmesi gereken noktaları var, bunları da sizlerle bir sonra ki yazımızda paylaşacağız.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

More in İddaa Taktikleri