Connect with us

İddaa Taktikleri

İddaa : Neden Kazanamıyorum Hep Kaybediyorum

İddaa neden kazanamıyorum

İddaa oynamak aslında tıpkı borsa oynamak gibi uzman bir çalışma istiyor. Eskiden iddaa bayilerinin popüler olduğu zamanlarda çok ilginç insanlar gördüm. Ardından bir iddaa kasasının önünde bir yıl kadar çalıştım. Burada da amatör iddaa oyuncuları ile uzman iddaa oyuncuları arasındaki farkı çok iyi kavradım. İddaa neden kazanamıyorum ya da hep kaybediyorum sorusu çok üzücü. Derler ya para parayı çeker aynen öyle arkadaşlar. Ancak söylemedikleri şey ilk paranın nasıl geldiği. Para kazanmak için gerçekten çok çalışmak gerekiyor. Bu iddaa oyunlarında da geçerli. Eğer ben günün yarısında boş yapmak istiyorum nasıl olsa biri beni keşfeder diyorsanız daha çok beklersiniz. Sürekli kazanan iddaa kuponları için çok çalışmak zorundasınız.

İddaa whatsapp grubu kuruyoruz. Bu grupta bizim çalışmalarımız her zaman son dakika mesajları ile günden güne değişimlere uğrayarak yer alacak. Bütün bu çalışmaları yapan ekibimizin yorumları ve tahminleri ücretsiz olarak tüm katılımcılarla paylaşılacak.

Bu yazıda başarılı ve kazanan bir iddaa oyuncusu nasıl olunur konusunu enine boyuna inceleyeceğiz. Bu yazıdaki birçok şey ben zaten biliyorum diyeceğinizi düşünüyorum. Ama arkadaşlar konu bilmek değil uygulamak. Yazımızda öne çıkacak detaylar şunlar;

  • Kendi takımından (takımlarından) uzak dur
  • Sevmediğin takımlardan uzak dur
  • Oranı düşen maçlar listesini incele (2 gün önceden başlamakta fayda var)
  • Uzun vadeli iddaa taktiklerinden birini seç
  • Banko kuponlara yönel
  • Sabırlı ol

Neden hep kaybediyorum : Kendi takımından uzak durmadığın için olabilir

Amatör oyuncular kendi takımlarına karşı hep duygusal davranır. Bunun bir iş olduğunu ve başarılı olmak için duyguları değil mantığınızı kullanmanız gerektiğini unutmayın. Ancak bir insan kendi takımına mantıklı bakabilir mi? Çoğu insan bunu yapamaz. Bu yüzden en iyisi direk kendi takımının maçlarından uzak durmak yeterli olacaktır. Bu konuda çok daha uzun bir yazı yazmıştık. Burada yer verdiğimiz örnekleri inceleyerek takım tutma derecenizi test edebilirsiniz.

Sadece kendi takımınızdan uzak durmak yetmez. Ayrıca sevmediğiniz takımlardan da uzak durmanızda fayda var. Çünkü bu maçlara istekleriniz ve arzularınız karışır, inancınızı şekillendirir ve sonuçta sizi hata yapmaya zorlar.

Her Zaman Büyük Ligleri Tercih Edin

Banko kuponlar için banko maçlar gerekir. Bunun için de daha tutarlı futbolculara güvenmek gerekiyor. Bu koşullarda bile bazı maçları her zaman doğru tahmin etmek imkansız olsa da çoğunlukla başarılı olmak için Avrupa’nın önde gelen liglerini tercih etmekte fayda var. Bunlara ek olarak Türkiye Süper Ligi maçlarına da aşina olduğumuz için kendi ligimize bahis yapmak da çok mantıksız değil. Fakat ikinci, üçüncü ligleri tercih etmemenizi şiddetle öneriyorum.

İddaa bülteni iki gün önceden incelenir

İddaa bülteni artık günler önce yayınlanıyor. Zaten böyle olmasa bile hangi maçların oynanacağını fikstürlere bakarak bulmak da çok zor değil. Bu işlemi daha erken yapmak size ilerleyen günlerdeki oran değişikliklerini gözlemlemek için avantaj sağlar. İnsanlar iddaa konusunda sezgilerine biraz fazla güveniyor. Oysa oranlar ve zaman içerisindeki değişimleri çok fazla veri sağlamaktadır. Unutmayın ki bir oyuncunun idmanlarda gösterdiği performanslar bile maçın gidişatını değiştirebilir.

İddaa Tahmin Sitelerini Unutmayın

Her ne kadar oranı düşen maçlar insanlara ciddi bir veri sağlasa da çeşitli iddaa tahmin sitelerini incelemek de aynı oranda başarı getirir. İddaa bülteninde yer alan hemen tüm maçlar birçok iddaa tahmin sitesi tarafından önceden analiz edilir. Bu analizler neredeyse her zaman yapay zeka tarafından yapılır.

Birçok arkadaş önceki maçları kontrol eder, futbolculara bakar, son maçları izler ve kendi tahminini yapmaya çalışır. Bunda bir sorun olmasa da aslında bir maçın sonucunu etkileyen detaylar bunlardan çok daha fazladır. Hakemlerin alışkanlıkları bile çok önem taşır. Yani burada içerisinde milyonlarca veri bulunan yapay zeka motorlarına güvenmek gerekebilir.

Bu yapay zekalar genelde oranı en düşük maçlara doğru yönelimde bulunur. Fakat bazen yüksek oranlı tercihlerde de oldukça iyi sonuçlar verir. Örneğin bir iddaa tahmin sitesi iki hafta önce Celta Vigo – Real Sociedad maçında deplasman takımı lehine 0-4 gibi ilginç bir öneride bulunmuştu. Maç 1-4 bitti. Oldukça ilginç değil mi.

En iyi iddaa tahmin sitelerini aynı anda incelemek ve bunların hem fikir oldukları maçları banko kuponlara eklemek maç seçimi konusunda yapılabilecek en güzel şey. Tabi oranı düşen maçlar listesi de iyi incelenmeli. Tahmin siteleri bir maçı önerse de o maçın oranı giderek artıyorsa bu maçta sıkıntı olabilir anlamına gelir.

Uzun vadeli planlamalar başarının asıl anahtarı

Ne kadar dikkatli kupon yaparsanız yapın sonuçta kaybetme ihtimali vardır. Ancak bizim amacımız bir kupon kazanmak ya da kaybetmek değil, uzun vadede başarılı olmak ve ay sonunda ciddi bir kar oranı yakalamak. Bunun için günlük kuponların başarısı değil uzun vadeli iddaa taktiklerinin uygulanması gerekir. Bunu sağlamanın başlıca yolu da sabırlı olmak ve uzman iddaa taktiklerini hiç sektirmeden devam ettirmektir.

Uzun vadeli iddaa stratejileri hakkında yazdığımız detaylı yazıları incelemenizi öneriyorum. Bu yazıda özet olarak iki farklı taktikten bahsetmek istiyorum. Bunlardan biri Martingale sistemi. Diğeri de kasanın %30’u olarak isimlendirilebilir.

Eğer yaptığınız kuponlar sıklıkla tutuyorsa kasanın %30’u taktiği sizin için daha verimli olacaktır. Ancak dört beş kupon gibi uzun süreli kayıplar yaşarsanız Martingale sistemini denemek sizin için daha iyi olabilir.

Martingale sistemi ile sürekli kazanmak mümkün

Burada amaç 3 oranlı kuponlar yapıp, her kaybeden kupondan sonra misli oranını 2 kat artırmaktır. Bu sayede ilk kazanan kuponda kara geçmek mümkündür. Bu sistemin en büyük dezavantajı kasanın bitmesi ihtimalidir. Örneğin 1 lirayla başlarsanız, 2. kupon 2₺, ardından 4₺, 8₺, 16₺, 32₺, 64₺ gibi ilerleyecek ve 8-9 kupon üst üste başarısız olursa çok ciddi rakamlara kadar yükselebilir.

İkinci bir sıkıntı hemen her kuponun tutması durumunda kazanılacak olan tutarın çok düşük kalması olacak. Örneğin 3 kupon üst üste tutarsa kazanacağınız tutar 6 tl olacaktır.

Kasanın %30’u taktiği daha başarılı oyuncular için

Martingale sisteminin yanında bir diğer önemli uzun vadeli iddaa taktiği kasanın %30’u olarak adlandırılabilir. Burada yapılan kuponlar için önceden bir kasa belirlenir. Örneğin aylık 900₺ iddaa kasası ile başladığınızı düşünelim. Yine ortalama bire üç kuponlar hazırlayarak bu taktiği ilerletmek mümkün. Bir kaybeden bir kazanan kupon ortalaması kasanın sabit kalmasını sağlar. İki kazanan bir kaybeden kupon ortalamasında ciddi miktarda kar elde etmeye başlarsınız. Kaybeden kuponun yerine kazandığınız paralar yeni kasanızı belirler.

Bu sistemin kötü yanı bir anda yatırılan paranın çokluğu olabilir. Ayrıca bir miktar cesaret isteyen bir yöntemdir. Unutmayın ki risk başarıyı getiren iki unsurdan biridir. Bir diğeri de akıllıca analiz yapmaktır. Bunlardan biri eksik olduğunda değiş iddaa bu hayatta hiçbir şeyi başarmak kolay olmaz.

Sonuç

İddaa neden kazanamıyorum ve hep kaybediyorum yazımızda siz de hangi hataları yaptığınızı bulmuş olmalısınız. Eper bu yazıyı okuyorsanız bence yularıdaki listedeki hiçbir şeyi yapmadığınızı düşünüyorum. Bir an önce kötü iddaa alışkanlıklarınızdan kurtulmanızı ve artık kazanan kuponlar yapmanızı diliyorum.

Hepinize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Taktikleri