Connect with us

İddaa Taktikleri

İddaa Tenis Tahminleri: Nadal – Djokovic

İddaa Tenis Tahminleri: Nadal - Djokovic

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. Rolland Garros yarı finalinde muhteşem bir maça tanık olacağız. Toprak kortların efendisi Nadal, dünya bir numarasına karşı. Maçın favorisi Nadal. Ancak Djokovic onun için en tehlikeli rakipler arasında yer alıyor. Bu nedenle zorlu bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. Maçta Nadal için açılan oran bana biraz fazla düşük geldi. Ancak ikili arasında oynanan son 3 maçı Nadal’ın aldığını hatırlatmakta fayda var. İddaa Tenis Tahminleri: Nadal – Djokovic

Nadal çok formda

Nadal toprak kort sezonunda performansını en üst düzeye çıkardı. Daha önce Federer’e ait olan en fazla Grand Slam kazanma rekorunu kırmak için belki de son şansı. Bu yüzden bu turnuva onun için ayrı bir önem taşıyor. Nadal son altı maçını da kazanırken Djokoviç son altı maçında sadece bir yenilgi aldı. Bilin bakalı kime yenildi. Evet, Nadal onu bu turnuvadan önce oynanan ATP turnuvasında yine toprak kortta 2-1 yenmeyi başardı. Burada önemli olan detay Djokovic’in bir set almış olması.

Her iki oyuncu da turnuvada canavar gibi ilerliyor. Sadece birer set kaybettiler ve diğer maçlarını 3-0 gibi ezici skorlarla kazandılar. Seyir zevki açısından 5 setlik bir maç izlemek isterim. Ancak Nadal karşısında toprak kortta geri düşmek tüm diğer tenisiler gibi Djokovic’i de olumsuz etkiliyor. Banko Tenis Tahminleri.

Handikap 4.5

Toplam oyunlara baktığımızda açılan handikabın 4.5 olduğunu görüyoruz. Yani Nadal toplam oyun sayısında 5 fark atar mı?

Tenis setleri genelde iki ya da üç farklı sonuçlarla bitiyor. Tabi eğer 6-6 sonucu ortaya çıkmazsa. Bu maçta beklenen skor 6-4, 6-4, 4-6 ve 6-3 lük setlerin ardından Nadal’ın maçı 3-1 kazanması. Bu ihtimal genel olarak en düşük oranlara sahip ihtimalleri gösteriyor. Ancak bana kalırsa Nadal bu barajı aşabilir. Özellikle son sette rakiplerine karşı büyük bir üstünlük kurabiliyor. Nadal çok formda ve onu yenemeyeceğini anlayan rakipleri maçı bir yerde bırakıyor. Bu yüzden son sette 6-2 gibi sonuç görme ihtimalimiz var. Maç beş sete uzarsa zaten tüm bahislerin yatma ihtimali doğacak. Çünkü şu anda Djokovic bunu yapacak enerjide görünmüyor. Usta tenisçi Berretini karşısında bazı oyunları kazanırken zorlandı.

Tsitsipas – Zverev

Ustalardan sonra en iyi gençler tarafına geçiyoruz. Bu maçtan bir sürpriz bekliyorum. Zverev her ne kadar dünya sıralamasında bir basamak geride olsa da spin kuvveti sayesinde toprak kortta oldukça başarılı performanslar sergiliyor. Bu kortta en son Nadal’a kaybeden Zverev kalan maçlarını kazanmayı başardı. Aynı şekilde Tsitsipas da genç kuşağın en önemli isimleri arasında yer alıyor. Her iki isim de bu maçta her şeylerini ortaya koyacaklar. Maçı sıkıntılı yapan şey bu olacak. Normalde Tsitsipas daha avantajlı olmasına rağmen bir Zverev sürprizi bekleyebiliriz.

Daha garanti bir sonuç arayan iddaa tutkunları handikaplı Zverev galibiyetine yönelebilir. Bu maçta Zverev için 4.5 handikap belirlenmiş. Zverev kaybetse bile sonuna kadar mücadele edeceğini ve bu barajın altında kalacağını düşünüyorum.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Taktikleri