Connect with us

İddaa Terimleri

İddaa’da Düello Nedir? Gol Düellosu Nasıl Oynanır?

İddaa düello nedir nasıl oynanır

Hemen hemen iddaa oynayan herkes bu bahsin nasıl oynandığını bilir, ancak son zamanlarda tarafımıza bu konuda birçok e-posta gönderildi. Biz de talebe kayıtsız kalmak istemedik ve Düello Oyunu hakkında detaylı bir yazı hazırladık. Gelin bakalım düello nedir ve nasıl oynanır?

İddaa oyunları ile alakalı hazırladığımız diğer yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Gol Düello Nedir? Bu Oyun Nasıl Oynanır?

Kelime anlamı bakımından; iki taraf arasında geçen sözlü, silahlı ya da siyasi çatışmaya Düello denir. İddaa ‘da bundan yola çıkarak 2 farklı karşılaşmadan seçtiği 2 farklı takımı ele alıyor ve varsayımsal olarak bu takımları mücadele ettiriyor. Bu takımlar gerçekte oynadıkları takımlara karşı kaç gol attıysa, ona göre bu hayali karşılaşmanın sonucu belli oluyor. Kısaca daha fazla gol atan takım kazanmış oluyor. Eğer her iki takımda eşit sayıda gol attıysa, o zaman maç berabere bitmiş sayılıyor.

Örnek vermek gerekirse..

101 No ‘lu Fenerbahçe – Galatasaray maçı ile 102 No ‘lu Başakşehir – Beşiktaş maçını ele alalım. İddaa bu 2 karşılaşmadan Fenerbahçe ve Beşiktaş ‘ı sanki kendi aralarında oynuyormuş gibi eşleştirsin ve bu maçın da koduna 103 desin. Eğer ki Fenerbahçe kendi evinde Galatasaray ‘a karşı, Beşiktaş ‘ın deplasmanda Başakşehir ‘e atacağı goldan fazlasını atarsa o zaman kazanan taraf Fenerbahçe olmuş olacak. Eğer ki her iki takımda gol atamazsa ya da eşit sayıda gol atarsa o zaman da maç berabere bitmiş olacak. İşte bu kadar basit!

Düello Oyunu Neden Tercih Edilmelidir?

İddaa ‘da Düello özellikle bültenin sıkışık olduğu günlerde iddaaseverlerin imdadına hızır gibi yetişmektedir. Gerek maç oranları bakımından, gerekse de daha tahmin edilebilir olduğundan birçok bahisçi bu oyunu tercih etmektedir. Ayrıca Çifte Şans bahsinin açık olması da yine Düello ‘nun avantajları arasında yer alıyor.

Düello Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle eşleştirilen takımların son haftalardaki gol grafiğini çok iyi incelemeniz gerekiyor. Hemen ardından ise kendi evinde ve deplasmanda nasıl bir performans ortaya koyduklarına bakmalısınız ve son olarak oynadıkları takımların da gol grafiğini ele almalısınız ki; az gol yiyen bir ekip olup olmadıklarını öğrenmiş olursunuz. Bunlar sona erdikten sonra zaten puzzle ‘ın parçaları yavaş yavaş oturmaya başlar ve siz de varsayımsal maç için en iyi tahminin ne olduğuna karar verebilirsiniz.

Sonuç

Düello‘da tercih edilen varsayımsal maçların gerçek karşılaşmaları bu maç ile aynı kolonda oynanamaz. Yani yukarıda örneğini verdiğimiz 101 ve 102 No ‘lu maçlar, varsayımsal olarak açılan 103 No ‘lu maç ile aynı kolonda yer alamaz. Bildiğiniz üzere biz de MV Ekibi olarak bazı zamanlarda yayınladığımız kuponlarda Düello tahminlerine yer veriyoruz ve aldığımız karar neticesinde önümüzdeki dönemde bu tahminlere daha fazla yer vereceğimizi belirtmek isteriz. Siz de Düello Oyunu hakkında merak ettiğiniz soruları altta bulunan yorum kısmını kullanarak bizlere iletebilir, yaşadığınız olumlu ya da olumsuz tecrübeleri diğer üyelerimizle paylaşabilirsiniz. Düello nedir sorusunun cevabını artık bildiğinizi düşünüyorum.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Terimleri