Connect with us

İddaa Terimleri

İddaa Terimleri: Çoklu Kupon Nedir ve Nasıl Oynanır?

İddaa Terimleri: Çoklu Kupon Nedir ve Nasıl Oynanır?

Merhaba değerli İddaa Bülteni okurları. İddaa terimleri yazı dizimize çoklu kupon nedir yazısıyla devam ediyoruz. Bu hafta iddaa terimleri yazısında dizisinde oldukça fazla konuya değindik. Misli nedir, İddaa’da sistem nedir  ve karşılıklı gol yani her ikisi de gol atar ne demek sorularının cevaplarını inceledik.

Bildiğiniz gibi İddaa son yıllarda bir hayli değişti. Bu yüzden herhangi bir iddia sitesinde gördüğümüz bir terimin ne anlama geldiğini karıştırır olduk. Örneğin bazı sitelerde şampiyonların kim olacağını tahmin etmek için başlatılan oyunlar uzun vade futbol bahisleri olarak geçerken bazılarında özel etkinlik olarak geçiyor.

Bununla birlikte bazı internet siteleri maçları için daha yüksek oranlar belirlemeye başladı. iddaa.com daha yüksek maç belirlediği seçenekleri Kral Fırsatlar başlığı altında topladı. Bununla birlikte misli.com benzer uygulamayı Süper Oranlar kampanyası şeklinde tanıttı. Her iki kampanyada da çoğunlukla ligimizde ve Avrupa’nın önemli liglerinde oynanan mücadeleler yer alıyor.

İddaa terimleri yazı dizimizin bu bölümünde sadece iddaa.com sitesinde bulunan bir özellikten değil bütün sitelerde bulunan bir özellikten bahsedeceğim. Çoklu kupon nedir ve çoklu kupon nasıl oynanır?

İddaa çoklu kupon nedir?

İddaa oynamaya yeni başlayan arkadaşlar genelde çoklu kupon ile misli arasındaki farkı bilmezler. Aslına bakarsanız iş tamamen oynayacağınız fiyatla ilgilidir. İddaa’da büyük bir kupon için belli bir oranda misli oynanabilir. Çoğu durumda bu misli hepimizin bütçesini aşar. Ancak bazı insanlar oynadıkları bir kuponu çoğaltıp farklı kuponlar haline getirerek hem mislinin sağladığı katsayıyı aşar hem de kuponları paylaşma imkanı bulur.

Örneğin diyelim ki arkadaşınızla benzer maçları seçtiniz ve bir kupon yapmak istiyorsunuz. 200 liralık bir kupon yapmak yerine 100 liralık iki kupon yapmak arasında hiçbir fark yoktur. Bu nedenle misli seçeneğini 200 yapmak yerine 100 yapıp çoklu kupon seçeneğinden 2 seçerseniz İddaa makinesi size 100 liralık 2 kupon verecektir.

Misli nedir yazımızda banko kuponlarımızda misli seçeneğini sıklıkla kullandığımızı belirtmiştik. Bununla birlikte hiçbir zaman çoklu kupon özelliğini kullanmayız. Çünkü biz bir kupon yapıyoruz ve kuponunuzu paylaşmak gibi bir niyetimiz de yok. Kuponumuza eklediğimiz bütün maçları sizlerle ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Bahsetmek istediğimiz konu elbette bu değil.

İddaa çoklu kupon nasıl oynanır?

Bu soruyu cevaplamak için iddaa.com sitesine giriyoruz. iddaa.com sitesindeki yardım bölümünde çoklu kupon nasıl oynanır sorusunun cevabı açık bir şekilde verilmiş. Buradan aynen kopyalayacak olursak;

Kuponunuzdaki seçimleri belirledikten sonra kupon adeti yazan alandan istediğiniz sayı girin ve ardından hemen oyna butonuna tıklayarak çoklu kuponunuzu oluşturun. 

Bugünlük bizden bu kadar.

Hepimize bol şans!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İddaa Terimleri